SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CHP Aliağa'dan açıklama

Cirit, toplantıda geçirilen maddeleri fırsatçılık olarak niteledi

04 Temmuz 2019 15:08 gundem 1146
CHP Aliağa'dan açıklama
CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, Aliağa Belediyesi'nin Temmuz ayı olağan toplantısında başkanlık tarafından getirilen gündem dışı önergeleri  fırsatçılık olarak tanımladı.
CHP'li meclis üyeleri Secil Adalet Işık ve Sami Toydemir'in sağlık ve benzeri sebeplerle toplantıya katılamaması dolayısıyla mecliste gündem dışı beş maddenin oldu bittiye getirilerek dayatıldığını ifade eden Cirit, CHP Aliağa Meclis grubu adına yaptığı açıklamada şöyle dedi:
"Kriz, aynı bünye içinde ise fırsat demektir.
Ama fırsatçılık barışı ve hoşgörüyü zedeler. Aliağa bugünlerde işçi çıkarmaları nedeniyle toplumsal bir hassasiyet içindeyken, yetki ve sorumluluğu olanların fırsatçılık yapması gayri ahlakidir.
3 Temmuz tarihli belediye meclisi gündem maddeleri biliniyordu.
Ancak, parti meclis üyelerimizde oluşan sağlık veya başka zaafiyetleri fırsat bilerek 22 dakika içinde gündem dışı ve Aliağa'nın geleceği ile ilgili 5 maddeyi de uygun zamandır diye gündeme dahil etmek ve hiç bir maddeyi tartıştırmadan oldu bittiye getirerek onaylatmak bugün için size bir zafer duygusu yaşatabilir ama Aliağa halkı bunun acılarını çekecektir.
Aliağa halkı adına tartışılmadan geçirilen bu maddeler 59 adet belediye varlıklarının satılabilmesi, bazı gayrimenkullerin şirketlere devredilerek meclis kontrolünden çıkarılması, daha fazla işçi mağduriyeti ve gelirinden 3-4 kat fazla borçlanmasının önünü açan maddelerdir. 2018 denetim raporunda batık durumda olduğu ifade edilen belediye borçlarına yeni borçların eklenmesine yol açmıştır. Tasarruf nedeniyle işçi çıkarılırken, Türkiye'de borçlanma faizinin en yüksek olduğu dönemde bu borçlar Aliağa halkına büyük bir yük getirecektir.
CHP olarak buna meydan vermemek, işçi çıkarmaların önünü kesebilmek ve Aliağa halkının kontrolsüz borç içinde bırakmamak için gücümüz yettiğince olağanüstü gayreti yönetim ve meclis üyelerimiz olarak  gösterdik. Ancak iki meclis üyemizin katılamaması veya katılmaması nedeniyle fırsatçılık galip gelmiştir. CHP Aliağa olarak bize umut bağlayan, bize inanan tüm Aliağa halkına üzüntümüzü belirtir, her koşulda Aliağa için mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi bildiririz.”

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER