SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CİRİT'İN HAVA KİRLİLİĞİ İSYANI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

18 Ekim 2019 10:59 gundem 1615
CİRİT'İN HAVA KİRLİLİĞİ İSYANI
CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, ilçedeki hava kirliliğine isyan etti. Yaklaşık 20 gündür Aliağa'yı kaplayan kesif gaz kokusunun insanları tedirgin ettiğini belirten Cirit, yetkilileri göreve davet etti.
"Aliağa zehir soluyor” başlığıyla yaptığı açıklamada vatandaşları da konuyla ilgili kamuoyu oluşturmaya çağıran Cirit şunları söyledi:
"Yaklaşık 3 haftadır zehir soluyoruz Bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmalar sonucu her gün özellikle akşam saatlerinde atmosfere yayılan gazdan bütün Aliağa zehirleniyor. Bekledik ki bir açıklama yapılsın yetkililerden, o da yok. Gazın ne olduğu, sağlığa etkileri konusunda ayrıntılı bir analiz gerekir. Ancak ilçemizde hava kirliliği ile ilgili ölçümler yapılmıyor. Bizler, konu ile ilgili teknik ve ayrıntılı açıklama bekliyor ve bir an önce Aliağa'yı tedirgin eden kirlilikten kurtulmak istiyoruz.
Konu ile ilgili yetkili kurumları göreve davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın da sağlığımızı tehdit eden bu konuda duyarlılığını göstermesi yetkili kurumların harekete geçmesi için kamuoyu baskısını oluşturması gerekli ve önemlidir.”

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER