SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Dikilililer Vuslat öğretmene ağlıyor

Vuslat öğretmen tertemiz yürekli bir meslektaşımızdı. O öğrencilerini vatan kadar, bayrak kadar çok sevdi. Onları her zaman korudu, gelişimlerine yardımcı oldu

03 Kasım 2016 12:09 gundem 1361
Dikilililer Vuslat öğretmene ağlıyor
Genç yaşta hayata gözlerini yuman Dikilili genç öğretmen Vuslat Demir gözyaşları arasında 'yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var' şiiri ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı   Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dikilili genç müzik öğretmeni Vuslat Demir, Dikili Merkez Cami'de ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.  

İlk Tören Görev Yaptığı Okulda  
Yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ettiği hastanede yaşamını yitiren 2 çocuk annesi, 36 yaşındaki müzik öğretmeni Vuslat Demir'in vefatı tüm Dikili'yi yasa boğdu. Aynı zamanda Dikili Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi de olan 36 yaşındaki genç öğretmen için ilk tören, görev yaptığı Dikili Semih Tınay Anadolu Lisesi'nin bahçesinde düzenlendi. Gözyaşlarının sel olduğu törene Dikili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, Dikili Semih Tınay Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Uludağ ile milli eğitim çalışanları, merhume Demir'in meslektaşları, öğrencileri ve yakınları katıldı.   

“Üzüntülüyüz, Çok Değerli Bir Meslektaşımızı Kaybettik”    
Törende konuşan Dikili Semih Tınay Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Uludağ, örnek davranışları ile tam bir Cumhuriyet öğretmeni olan meslektaşlarını kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, ‘Vuslat öğretmen tertemiz yürekli bir meslektaşımızdı. O, öğrencilerini vatan kadar, bayrak kadar çok sevdi. Onları her zaman korudu, gelişimlerine yardımcı oldu. Geriye koskoca bir orkestra bırakarak aramızdan ayrıldı. Cumhuriyet, vatan, millet ve bayrak sevgisi ile dolu bir orkestra bırakıp ayrıldı. Mekânı cennet olsun' dedi. Okul Müdürü Uludağ, sözlerini Ataol Behramoğlu'nun ‘yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var' adlı şiiri okuyarak tamamladı. Okul Müdürü Uludağ'ın ardından konuşan Dikili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus da ‘Acımız çok büyük. Milli Eğitim camiamız çok değerli bir ferdini, genç öğretmenini kaybetti. Arkasında bıraktığı değerli öğrencilerinin, merhume Vuslat öğretmenlerinin sunduğu ışık doğrultusunda ilerleyeceğine gönülden inanıyorum. Genç yaşta aramızdan ayrılan merhume öğretmenimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Varsa haklarımız hepsi helal olsun' dedi.  

“Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı”  
Dikili Semih Tınay Anadolu Lisesi'nin bahçesinde düzenlenen törenin ardından genç öğretmen Vuslat Demir'in cenazesi, cenaze namazının kılınacağı Dikili Merkez Çarşı Cami'ne götürüldü. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve Okul Müdürü Kadir Uludağ ile belediye meclis üyelerinin, muhtarların, öğrencilerinin, meslektaşlarının ve tüm sevenlerinin saf tuttuğu cenaze namazının ardından merhume Demir, dualar eşliğinde Dikili Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.    
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER