SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN SERKAN ACAR'A ZİYARET

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

22 Ekim 2019 16:59 gundem 1391
DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN SERKAN ACAR'A ZİYARET
Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya ile dünya şampiyonu olan Aliağalı milli sporcu İbrahim Çolak, elde ettiği büyük başarının ardından Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a ziyarette bulundu.
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, milli sporcu İbrahim Çolak'ı ağırladı. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Helvacı Ortaokulu Müdürü Hasan Gönç ile İbrahim Çolak'ın antrenörü Yılmaz Göktekin' de yer aldı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: "CİMNASTİK SAYESİNDE ÇOK DAHA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞİYOR”
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, milli sporcu İbrahim Çolak'ın elde ettiği başarıyla hem Türkiye'ye hem de Aliağa'ya büyük bir onur yaşattığını söyledi. Cimnastiğin sporun temelini oluşturduğunu ifade eden Başkan Serkan Acar, "Cimnastik yapmak tüm spor branşları için çok önemlidir. Cimnastik sayesinde çok daha başarılı sporcular yetişiyor. Bundan sonraki süreçte hedefimiz çocuklarımızın cimnastik sporuna daha fazla ilgi göstermesidir. Yapılacak ortak çalışmalar ile Aliağa'da cimnastik sporuna ivme kazandırılmasını istiyoruz” diyerek milli sporcu İbrahim Çolak'a başarılarının devamını diledi.

MİLLİ SPORCU İBRAHİM ÇOLAK: "ÇOCUKLAR, SPORA CİMNASTİK İLE BAŞLAMALI”
Spora küçük yaşta başladığını ifade eden milli sporcu İbrahim Çolak, "Çocuklar, spora cimnastik ile başlamalı diye düşünüyorum. Cimnastik alanında iki veya üç yıl eğitim aldıktan sonra çocuk istediği branşta daha başarılı olacaktır. Çünkü cimnastik ana kas gruplarının gelişmesini sağladığı gibi çocuğa esneklik kazandırıyor. Aynı zamanda motor becerileri gelişerek vücut koordinasyonu erken yaşlarda gelişim gösteriyor. Bunlar başarılı bir sporcuda olması gereken özellikler. Çocuk bu eğitimleri iyi bir şekilde aldığı zaman istediği her branşta kendini göstermeye başlar” dedi. Sohbet havasında geçen ziyaret çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER