SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EĞİTİM-SEN'DEN ORTAK BİLDİRİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

17 Haziran 2019 13:36 gundem 727
EĞİTİM-SEN'DEN ORTAK BİLDİRİ
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yıl Sonu Mesleki Çalışma Programı'nın açılışında EBA'ya konuk olarak, öğretmenlere seslendi. Bakan Selçuk'un konuşmasından önce okullarda hazırlanan bildiriyi okuyan Eğitim-Sen'li öğretmenler "Az sonra hep beraber Milli Eğitim Bakanı'nı dinleyeceğiz. Sayın Bakan, çok büyük olasılıkla, sorunlarımıza ve taleplerimize çok değinmeden, öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve değerli olduğundan söz edecek. Bu yıl çokça duyduğumuz, ”Bir eğitim sistemi ancak öğretmenleri kadar ileridir.” cümlesini yeniden işitmemiz mümkün.” dedi. 
Sözde değil gerçekten öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine değer verilmesini istediklerini dile getiren Eğitim-Sen üyesi öğretmenler eş zamanlı olarak okullarda yaptıkları açıklamada "Öğretmenlik mesleğinin statüsünün geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu. 
Öğretmenlik meslek kanununa karşı ve eğitimdeki güncel uygulamalara karşı Bakan Ziya Selçuk'a seslenen öğretmenler 
"1.Sözleşmeli, ücretli öğretmen olmaz. Tüm öğretmenlerin kadrolu istihdam edilmesi gerekir.
2.Tüm eğitim emekçilerinin ek göstergesi 3600'e yükseltilmelidir.
3.Eğitime hazırlık ödeneği ayrımsız tüm eğitim emekçilerine yılda iki defa, bir maaş tutarında ödenmelidir.
4.Ek dersler için ödenen ücret artırılmalıdır.
5.İş güvencemizi ortadan kaldıracak, çalışma koşullarımızı ağırlaştıracak ve öğretmeni uygulayıcı konumuna indirecek bir meslek kanununu kabul etmiyoruz.
6.Öğretmenleri başarılı-başarısız olarak ayrıştıran Öğretmenler Günü Genelgesi geri çekilmelidir.
7.Artan oranlı vergi dilimi uygulamasından vazgeçilmelidir.” diyerek taleplerini iletti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER