EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİ YENİDEN...

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, 20-21 Eylül'de gerçekleştirilecek "Emek ve Barış Şenlikleri”ni basın açıklaması ile duyurdu.

12 Eylül 2019 12:11 gundem 1772
EMEK VE BARIŞ ŞENLİKLERİ YENİDEN...
Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, 20-21 Eylül'de gerçekleştirilecek "Emek ve Barış Şenlikleri”ni basın açıklaması ile duyurdu. 

20-21 Eylül tarihlerinde Aliağa Demokrasi Meydanı'nda düzenlenecek "Emek ve Barış Şenlikleri"nin duyurusunu yapan Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri bir basın açıklaması düzenledi. En son 2013 yılında düzenlenen şenliklerin, tekrar düzenlenmesinin önemine değinen Platform adına Genel-İş Sendikası Aliağa Belediyesi baştemsilcisi Doğanşah Aydın 
"Bu şehir uzun bir zamandır duygularından, yüreğinden kimliğinden koparılmak isteniyor. Emeğin başkenti yakıştırılması yapılan, Türkiye ve Uluslararası kamuoyunda da bu yakıştırmanın benimsendiği bu kent, yani güzel Aliağa'mızın emek ve mücadele geçmişi ile ilgili her türlü bağı unutturularak iş güvenliği ve nitelikli iş gücünün ve sendikal örgütlenmenin olmadığı ucuz iş gücü cennetine dönüşmüş bir Aliağa yaratılmak isteniyor.
Oysa bu kenti geçmişinden, değerlerinden koparmanın o kadar da kolay olmadığını bilmeliler bu kentin zenginliklerine göz koyanlar.
Aliağa'mızı değerlerinden koparmak isteyenlerin hep karşısında olduk bu kentin demokratik ve ilerici güçleri olarak. Bugün de Aliağa Emek ve Demokrasi platformu olarak emek kenti Aliağa'mızın tarihinde önemli bir yer tutan ve geçmişten geleceğe aydınlık bir yol gösteren "Emek ve Barış Şenliklerini yeniden Aliağa halkıyla buluşturmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz." dedi. 
Aliağa'da gün geçtikçe değişen bir yapı olduğunun ve bu tablonun değişmesi adına, barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir Aliağa için 'Emek ve Barış Şenlikleri'ni yaşatmanın çok önemli olduğuna değinen Aydın "Aliağa Belediyesinden haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan ve 118 gündür Demokrasi Meydanında emeğin hakları için mücadele eden Genel-iş Sendikasına üye işçilerin önerisi üzerine Emek ve Demokrasi Platformu olarak kentimizde yok edilmeye çalışılan Emek ve Barış Şenlikleri geleneğini yeniden sürdürme kararı aldık. Ve bu fikrimizi, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere İzmir'in emek ve demokrasi güçlerinin de desteklemesiyle birlikte, iki günlük bir program hazırladık. İki günlük bu programın, Aliağa'mızın emek tarihine önemli bir katkı sunacağına olan inancımızla, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine, İzmir Emek ve Demokrasi Güçlerine,  Platform bileşenlerimize Aliağa halkı adına teşekkürü bir borç biliriz" diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER