SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Engelli çocuklardan Ebru Sanatıyla Atatürk Sergisi

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

01 Kasım 2019 11:40 gundem 1221
Engelli çocuklardan Ebru Sanatıyla Atatürk Sergisi
İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Engelli Çocuk Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma Uygulama Merkezi tarafından  "Ebru Sanatıyla Atatürk Sergisi” gerçekleştirildi. Sergide,  Ege Üniversitesi Engelli Çocuk Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma Uygulama Merkezinde tedavi gören çocuklar tarafından gerçekleştirilen çalışmalar yer aldı.

Ege Üniversitesi "Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamında Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Durmaz öncülüğünde yapılan sergi,  Engelli Çocuk Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma Uygulama Merkezinde düzenlendi. Serginin açılışına Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin Durmaz, Bornova Halk Eğitim Merkezi Tezhip, Minyatür ve Ebru Ustası Özgür Tunçer, akademsiyenler, çocuklar ve aileleri katıldı.

Bornova Halk Eğitim Merkezi Tezhip, Minyatür ve Ebru Ustası Özgür Tunçer, "Ege Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Cumhuriyet ve Atatürk Günleri kapsamında  'Ebru Atatürk Sergisi'nin açılışını yapıyoruz. Çocuklarla çalışmalara üç dört yıldır aktif olarak devam ediyoruz.  Yaptığımız uygulamalarla ilerleyen çocuklarımız oldu. Hatta bazı çocuklarımız bu konuda büyük bir ölçüde ilerleme gösterdiler. Öğrencilerimizden bazıları bireysel olarak satışlar yapmaya başladılar” diye konuştu.

"BÜTÜN ÇOCUKLARA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Temel amaçlarının estetik içeren her şeyin üretimine çocukları dahil etmek olduğunu belirten Tunçer, "Aynı zamanda çocuklar ve aileleri için keyifli zaman geçirebilecekleri bir ortam kurmaya çalışıyoruz. Onların mutlu olmaları için bir terapi ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.  İstiyoruz ki hastane ortamından biraz olsun uzaklaşabilsinler. Hepsi, merkezimizde tedavi gören çocuklar ve biz elimizden geldiğince bütün çocuklara dokunmaya çalışıyoruz. Aktif olarak en verim aldığımız çalışmalar ebru olduğu için buna daha çok katılım gösteriyorlar. Merkezin geneline baktığımız zaman sadece ebru değil tezhip ve minyatür eğitimi de veriyoruz. Haftada dört gün el becerisi çalışmaları düzenliyoruz. Bu çalışmalara sadece çocuklarımız ile değil velilerimizin katkılarını da dahil ediyoruz. Hatta velilerimizin yapmış olduğu tezhip çalışmalarını merkezimizde sergiliyoruz” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER