SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA KENT KONSEYİ GENEL KURULU TOPLANDI

İzmir'in Foça İlçesi'nde 31 Mart 2019 seçimleri sonrası yeni başkan ve yürütme kurulunu belirleyen Kent Konseyi ilk Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

04 Eylül 2019 12:09 gundem 460
FOÇA KENT KONSEYİ GENEL KURULU TOPLANDI
İzmir'in Foça İlçesi'nde 31 Mart 2019 seçimleri sonrası yeni başkan ve yürütme kurulunu belirleyen Kent Konseyi ilk Olağan Genel Kurulunu (3 Eylül 2019 Salı Günü) gerçekleştirdi. Toplantıda mahalle ve çalışma meclislerinin oluşturulması ve kent sorunlarının bu meclislerde detaylandırılarak raporlandıktan sonra belediye başkanlığına iletilmesi kararı alındı.
Reha Midilli Kültür Merkezi'ndeki toplantıya Foça Belediye Başkanı CHP'li Fatih Gürbüz, ilçedeki vakıf, dernek, sivil insiyatif ve platform temsilcileri, muhtarlar, çalışma ve mahalle meclislerinde görev almak isteyen gönüllüler ile sorunlarını aktarmak isteyen Foçalılar katıldı.

YAZLIKÇILAR İKAMETGAHLARINI FOÇAYA TAŞISIN
Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve Kent Konseyi Başkanı Özlem Duvan Temizel'in açış konuşmalarının ardından  katılımcıların dilek ve önerilerinin alınmasına geçildi. Bazı vatandaşlar mahallelerinde yaşanan sorunları dile getiriken, bazı vakıf ve dernek yöneticileri Foça Belediyesi'nin sorunları çözebilmesine maddi kaynak sağlayabilmesi için yazlıkçıların ikametlerini Foçaya taşıması, etkin ve yararlı çalışabilmeleri için de mahalle ve çalışma meclislerinin üyelerinin ikametgahı Foçada olanlardan seçilmesi önerildi.    
Kapanışta konuşan Foça Kent Konseyi Başkanı Özlem Duvan Temizel sorunları not ettiklerini, seçimli ilk genel kuruldan beri çalışma ve mahalle meclislerinde yer almak isteyenlerin müracaatlarını aldıklarını söyledi. Temizel; "Önümüzdeki günlerde her çalışma meclisi için tarih belirleyerek müracaat edenlerin bir araya gelmesini, başkan ve üyelerini seçmelerini sağlayacağız. Bu meclislerde sorunların detaylandırılıp raporlanarak yürütme kurulunca çözüm için belediye başkanlığına ulaştıracak  ve süreci takip edeceğiz. Katılımın yüksek olması ve yapıcı öneri ve eleşitirler için teşekkür ederim” dedi.
Toplantı katılanların toplu fotoğrafı çekimi ile sonlandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER