FOÇADA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN KAN BAĞIŞI

İzmir'in Foça İlçesi'nde bulunan Reha Midilli Turizm Fakültesi öğrencileri Türk Kızılay'ına kan bağışında bulundu.

24 Ekim 2019 13:22 gundem 1218
FOÇADA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN KAN BAĞIŞI
İzmir'in Foça İlçesi'nde bulunan Reha Midilli Turizm Fakültesi öğrencileri Türk Kızılay'ına kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunanlar arasında kız öğrencilerin çoğunlukta olması dikkat çekti.

Türk Kızılayı mobil kan alım ekibi 2 saatlik süre için Atatürk Mahallesi yamaçlarında bulunan Fakülte binasında konuşlandı. Gönüllü öğrencilerin öncelikle kan vermeye uygun olup olmadığı kan sayımları yapılarak belirlendi. Uygun olan öğrencilerden 27 ünite kan bağışı alındı.   
Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu bildiklerini bu yüzden sağlıklı her insanın kan vermesi gerektiğine inandıklarını belirten öğrenciler rahatsızlanan büyükleriyle hastanelerde kan temini konusunda yaşadıkları bazı sıkınttılarında kan vermelerinde etkili olduğunu söylediler.
Bağışçı öğrencilerden Abdullah Dündar kan vermenin çok önemli olduğunu bildiklerini bu yüzden gönüllü olarak kan verdiklerini söyledi. Abdullah Dündar; "Belki o an bize kan lazım olmuyor. Ama o kana mutlaka birinin ihtiyacı oluyor ve verdiğimiz kan mutlaka kullanılıyor. Bu yüzden de kan vermenin çok gerekli  olduğuna inanıyoruz. Umarım herkes kan verir.”dedi.
öğrencilerden Oya Zeynep Şahin ise; bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını bilmenin kan vermek için yeterli bir neden olduğuna dikkat çekti. Oya Zeynep Şahin kan vermekten çekinenlere; "Korkacak bir şey yok. Basit bir işlem. Sizleri de kan vermeye davet ediyoruz” sözleriyle seslendi.
Türk Kızılayı mobil ekibi Foça Turizm Fakültesi'nden sonra kan alım işlemlerine Foklu Çeşme önünde devam etti. 2 saat süren alımlara Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Foça Şubesi 15 bağış ile destek verdi.  Türk Kızılayı'na bir günde Foça'dan toplam 42 ünite kan sağlandı.(Seyfi Gül)
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER