SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GÖLPARK BEREKETİ

Menemen Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yapımını tamamladığı ve İzmir'in ilk doğal göl parkı özelliğini taşıyan “Gölpark Menemen” ilk meyvesini verdi.

11 Ekim 2016 14:16 gundem 1359
GÖLPARK BEREKETİ
Menemen Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yapımını tamamladığı ve İzmir'in ilk doğal göl parkı özelliğini taşıyan “Gölpark Menemen” ilk meyvesini verdi. Yılda 4 mevsim üretim yapılabilen ve tarımsal potansiyeli ile Türkiye tarımında söz sahibi olan Menemen Ovası'nda yetişmediği düşünülen muz bitkisi, Gölpark Menemen'de meyve verdi.   

Kütahya'nın Murat Dağı'ndan doğan ve 401 km sonra Menemen'de Ege Denizi'ne dökülen Gediz Nehri'nin getirmiş olduğu bol alüvyonlarla mümbitleşen Menemen Ovası, 230.000 dönüm büyüklüğünde bereketli topraklara sahip. Nüfusunun %40'ı tarım sektöründen geçinen Menemen'de “muz ve kivi dışında her tür sebze ve meyve yetişir” düşüncesi, artık geçerliliğini yitirdi. Açıldığı 2 Eylül 2016 tarihinden bugüne yaklaşık 150 bin ziyaretçiyi ağırlayan Gölpark Menemen'i son günlerde ziyarete gelenler, Gölpark Menemen'de ilk meyvesini veren muz bitkisini görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

 Gölpark Menemen'deki Hayvanat Bahçesi içerisinde yer alan Tropik Merkez'in hemen yanında yetişen muzların, özellikle Menemen çiftçisi tarafından hayretle karşılandığını söyleyen İzmir'in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Gölpark Menemen ilk meyvesini verdi” yorumunda bulundu.
 Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Başkan Tahir Şahin, açıklamalarına şöyle devam etti; “Menemen'de her türlü ürün yetişiyor ancak, muz yetişmiyordu. Gölpark Menemen içerisindeki Tropik Merkezimizin yanındaki bu alanda muz bitkisi dikmiştik. Çok umutlu değildik ama Gölpark Menemen ilk meyvesi olan muz meyvesini vermiş oldu. Demek ki; insanlar inanınca, o inançla ve kalbi temiz olarak çalışınca, olmayan meyve bile yetişebiliyorsa, ben buraya destek veren herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. İlk meyvemiz hayırlı olsun. Biraz daha büyümesini bekleyeceğiz ama güzel bir meyve almanın da haklı huzurunu, keyfini yaşıyoruz.”

 Gölpark Menemen'in yoğun ilgi görmesi ve ziyaretçi sayısının çok olmasından büyük mutluluk duyduklarını da söyleyen Başkan Tahir Şahin,  “Gölpark Menemen'i herkesi ziyaret etmeye davet ediyorum. Tüm İzmirlileri, tüm Manisalıları, tüm Egelileri bu güzel, şirin projemize bekliyoruz” dedi.    

GÖLPARK MENEMEN'DE NELER VAR?
170 dönüm alanda kurulan Gölpark Menemen, İzmir'in en büyük gokart pistine sahip. Gölpark Menemen'de, 25 bin m2'lik alanda kurulu 93 türden bin hayvanı barındıran hayvanat bahçesi bulunuyor. 5.600 m2'lik fuar alanı, lunapark, amfi tiyatro ve 10 bin kişilik konser alanına sahip tesiste; kapalı spor salonu, 2 halı saha, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortu da yer alıyor. Deniz bisikleti ile şehrin karmaşasından kurtulabileceğiniz, su perdesi üzerinde lazer gösterileri ile hoşça zaman geçirebileceğiniz, 5 iskelesi ile olta balıkçılığına imkan veren 27 bin m2'lik doğal gölet etrafında yapay kayalarla oluşturulmuş şelaleler bulunuyor. 950 metre uzunluğunda doğal bir nehre sahip Gölpark Menemen'de 2 kafeterya, seyir terasları, bisiklet parkuru, mini tren ve yürüyüş parkuru yer alıyor. 500 araçlık otoparka sahip tesiste, el işi çarşısı ve yöresel pazarlar da yer almaktadır. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER