SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GÖZÜN ARKADA KALMASIN ŞEHİDİM!..

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

06 Ekim 2018 09:44 gundem 301
GÖZÜN ARKADA KALMASIN ŞEHİDİM!..
Batman'ın Gercüş ilçesinde şehit düşen Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus, dün ikindi namazıyla memleketi Bergama'da son yolculuğuna uğurlandı. Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus için, İzmir Bergama'da bulunan Kurşunlu Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, çeşitli siyasi partilerden milletvekilleri, belediye başkanları, şehidin annesi Şükran Ulus, babası Yücel Ulus, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda öğrenci olan kardeşi Çağrı Ulus ve yakınlarının yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı.
Şehidin babası Yücel Ulus ve anne Şükran Ulus, tören alanında güçlükle ayakta durulabildi. Baba Yücel Ulus,  terörü lanetlerken, anne Şükran Ulus da, "Bana kim 'annem' diyecek" sözleri ile yürekleri dağladı. Şehidin naaşı başında nöbet tutan bir asker de gözyaşlarını tutamadı.
2013'te Türk Silahlı Kuvvetleri'ne giren Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus'un daha önce Tekirdağ'da görev yaptığı, 2017 yılında ise Batman'a görevlendirildiği öğrenildi. Şehit Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus, terörü lanetleyen kalabalık halk grubunun da katılımıyla Bergama merkezdeki şehitliğe defnedildi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER