İYİ PARTİ'DE KURULTAY TAKVİMİ BELLİ OLDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında yapılan başkanlık divanı toplantısında partinin olağan kurultay sürecine yönelik karar alındı.

16 Eylül 2019 13:32 gundem 2261
İYİ PARTİ'DE KURULTAY TAKVİMİ BELLİ OLDU
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında yapılan başkanlık divanı toplantısında partinin olağan kurultay sürecine yönelik karar alındı. Buna göre kurultay süreci 2020 yılının Şubat Ayı'nda başlayacak. İlçe ve il teşkilatları kongre yapabilecekleri tarihleri genel merkeze bildirecek, genel merkez de ilçe ve il kongrelerine yönelik takvimi netleştirecek.

"TÜRKİYE'YE HAYIRLAR GETİRSİN”
İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, kongre süreciyle ilgili Gazete Poyraz'a yaptığı açıklamada Nisan ayına kadar ilçe kongrelerinin tamamlanacağını bildirerek "Bu ayın 11'inde başkanlık divanımızın almış olduğu kararla bütün ilçe, il ve genel merkez kongrelerinin Şubat ayında başlayıp Haziran ayında tamamlanmasının öngörüldüğü tarafımıza iletildi. Dolayısıyla Şubat, Mart ve Nisan aylarında bütün ilçe kongrelerimiz tamamlanacak, Mayıs ayında il kongreleri yapılacak, Haziran ayında da Genel Merkezimizin büyük olağan kongresi tamamlanıp neticelenecek. Seçim atmosferinin olmadığı bir dönemde daha rahat, teşkilatların üzerindeki yükleri atarak gireceği, bundan sonraki genel ve yerel seçimleri şekillendirecek kadroların belirleneceği bir kongre olacak. Şubat ayında başlayıp Haziran ayında son bulacak kongre sürecimizin Aliağa'mıza, İzmir'imize ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini diliyorum. İyi Parti'nin kurulduğu günden bu yana Türk siyasi hareketindeki etkisine hepimiz şahit olduk. Buna örnek verecek olursak, İyi Parti'nin olmadığı 2014'teki yerel seçimlerde ve şu anki yerel seçimlerde millet ittifakının almış olduğu belediyelere bakarak bu önemi anlayabilirsiniz. Çok büyük sıkıntılar içerisinde kurulan partimiz kongresini de bu süreçte yapmış, içindeki negatif enerjiyi atamadan girmiş olduğu seçimlerden dahi başarıyla çıkmayı bilmiştir. Şimdi rahat ve geniş zamanda yapacağı kongreyle oluşturacağı kadrolarla da önümüzdeki seçimlerde inşallah iktidarı hedefleyecek ve alacaktır.” şeklinde konuştu.

REVİZYON KAPIDA
İlçe kongresinde bir takım revizyona gidilebileceğini de sözlerine ekleyen Adar "Evet, isim vermem doğru değil ancak bir revizyon olacaktır. İşi ve sosyal hayatından arta kalan zamanlarını partimize harcayan arkadaşlarımız var. Onları daha iyi çalışır hale getirecek bir yapı oluşturacağız. Bu süreçte kendilerinden ümit ettiğimiz çalışmaları ortaya koyamamış, faydalı olamamış arkadaşlarımızı da bir süreliğine geriye çekeceğiz. Siyaset meşakkatli, koşuşturma isteyen bir uğraştır. Hedeflerimize ancak sosyal yaşantısından ve aile yaşantısından özveride bulunabilecek insanlarla ulaşabiliriz. Biz 2024'te yerel yönetim olarak belediye başkanlığını almayı hedefleyen bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı ve alt yapımızı buna göre dizayn edeceğiz. Dolayısıyla ufak dokunuşlarla da olsa bir revizyon olacaktır.” dedi.

"PARTİYİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEMİŞ HERKES GERİ DÖNEBİLİR”
Daha önce çeşitli sebeplerle partiden ayrılmış üyelere de kurultay öncesinde kapılarını açtıklarını ifade eden İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar "Ayrılık süreci o arkadaşlarımızın tercihiydi. Partimize katılmak isterlerse bu da yine onların kendi tercihleriyle olur. Bu süreçte partimize büyük zararlar vermiş olanlar hariç kapımız herkese açıktır. Partiyi ve şahsımı küçük düşürmemiş, örselememiş, partinin politikalarıyla ters düşmemiş herkes partimize gelebilir. Bu arkadaşlarımız zaten kendi durumlarını gözden geçirerek gelebilirler. Kabul etmeyecek olduklarımız da zaten ne için gelemeyeceklerini biliyorlardır. Bu bir İyilik hareketidir. İyi olan herkesle biz yol yürümeye varız.” diye konuştu.

"İSTİFA EDENLERDEN BİRİ DÖNDÜ, BİRİ DÖNECEK"
Geçtiğimiz günlerde parti yönetiminden istifalarını veren iki üyeyle ilgili çalışmalarının olumlu sonuçlarını da paylaşan Adar "İstifasını veren arkadaşlarımızdan biri geri döndü ve beraber çalışmaya devam ediyor. Diğer kardeşimiz de yakın zamanda tekrar aramıza katılarak bizlerle birlikte yola devam edecektir. Zaten duygusal hareket ederek verilmiş istifalardı bunlar. Arkadaşlarımızın geri dönmüş olmalarından son derece memnunum. Benim de bu istifalardan çıkardığım dersler vardır. Bundan sonraki davranışlarımı şekillendirme adına yararlı olmuştur. İlçe başkanı da olsak insanız, farkında olmadan hatalar yapabiliyoruz. Bu konudaki uyarıları ve sağduyulu davranışları dolayısıyla arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER