SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KARDEŞ KENTLERİN ÇOCUKLARI BAŞKAN GÖNENÇ'İ ZİYARET ETTİ

Buluşmada Akif Ersezgin Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Sipahi ile Murmellius Gymnasium Müdürü Hans van Niekerk'te yer aldı.

13 Ekim 2016 12:03 gundem 1327
KARDEŞ KENTLERİN ÇOCUKLARI BAŞKAN GÖNENÇ'İ ZİYARET ETTİ
Bergama'nın kardeş şehri olan ve Hollanda'nın Alkmaar kentinde bulunan Murmellius Gymnasium Okulu öğretmen ve öğrencileri, kardeş okulları Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi'nin öğretmen ve öğrencileri ile birlikte Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile buluştu.
Haluk Elbe Toplantı Salonu'nda gerçekleşen buluşmaya Murmellius Gymnasium okulundan 3 öğretmen ile 22 öğrenci, Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi'nden ise 6 öğretmen 22 öğrenci katıldı. Buluşmada Akif Ersezgin Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Sipahi ile Murmellius Gymnasium Müdürü Hans van Niekerk'te yer aldı.

BURADA OLMANIZ BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI
Burada bir konuşma yapan ve Alkmar ile Bergama'nın 2005 yılında kardeş şehir olduklarını söyleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Sizi tekrar burada gördüğümüz için çok mutluyuz. Çünkü Alkmar ile Bergama arasındaki dostluk ilişkileri düzenli bir şekilde devam ediyor. Özellikle iki okul arasındaki bağ her yıl giderek güçleniyor. O nedenle sizi burada konuk etmekten çok mutlu oluyoruz. Tabii ki her yılki gelişleriniz bizim için çok önemli ama bu yıl burada olmanız biraz daha anlamlı. Bizim için bir destek ve dayanışma” dedi. Başkan Gönenç; “Burada bulunduğunuz süre içerisinde Bergama'nın UNESCO'nun Dünya Mirası listesine girmesine neden olan tarihi ve kültürel zenginlikleri gezecek, eşsiz ve olağanüstü güzelliklerine şahit olacaksınız. Gördüğünüz güzellikleri orada anlatmanızın da tanıtım açısından bize katkısı olacaktır” dedi.
Konuşmanın ardından söz alan Murmellius Gymnasium Müdürü Hans van Niekerk, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Niekerk daha sonra Başkan Gönenç'e günün anısına Hollanda'dan getirdiği bir hediye armağan etti. Başkan Gönenç ise Müdür Niekerk'e, Bergama'nın 999.Dünya Mirası olduğunu simgeleyen bir plaket verdi. Ayrıca tüm konuklara Bergama'yı tanıtan materyalden oluşan çanta hediye edildi. 

BERGAMA'LI YAŞITLARINDA KONUK OLDULAR, ÖREN YERLERİNİ GEZDİLER 
Daha sonra Bergama Belediyesi UNESCO Birimi rehberliğinde gelen konuklara Arasta, Bergamalı Kadri Eğitim Müzesi, Ulu Camii, Akrapol ve Asklepion gezdirildi.
Pazartesi günü Bergama'ya gelen Hollandalı öğrenciler, Bergamalı yaşıtlarının evlerinde konuk edilirken gün içinde Akif Ersezgin Anadolu Lisesi'ndeki sunumlara katılıyorlar. Hollandalı konukların 23 Eylül Pazar Günü ülkelerine dönecekleri, Nisan 2017'de ise Bergamalı çocukların Hollanda'da aynı şekilde konuk edilecekleri öğrenildi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER