SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KILIÇDAROĞLU O İLÇEYE GELİYOR

KILIÇDAROĞLU BerKM AÇILIŞI İÇİN BERGAMA'YA GELİYOR

27 Eylül 2016 13:43 gundem 1345
KILIÇDAROĞLU O İLÇEYE GELİYOR
İzmir’in Bergama ilçesinde, kentin sanatsal ve kültürel yönden zenginleştirmesine katkı sağlayacak şekilde tasarlanan Bergama Kültür Merkezi’nin (BERKM) açılış tarihi belli oldu. 8 Ekim’de yapılacak açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katılacak. Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret konser verecek.   Bergama ilçesindeki Ertuğrul Mahallesi’nde, 8 bin 400 metrekarelik arsa üzerine yapılan Bergama Kültür Merkezi’nin (BERKM)açılışı için geri sayım başladı. Yapımına 13 Ocak 2012 tarihinde başlanan ve yüzde 80’i tamamlanmasına rağmen yüklenici firma ortağının hayatını kaybetmesiyle ihalesi iptal edilerek kanuni zorunluluklar nedeniyle inşaatı duran Bergama Kültür Merkezi`nde açılış tarihi 8 Ekim Cumartesi olarak belirlendi.  
AÇILIŞA KILIÇDAROĞLU KATILACAK, İDİL BİRET KONSER VERECEK  
Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’in konser vereceği açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı öğrenildi.  
YAPI MİMARİ AÇIDAN FİNALE KALMIŞTI  
Dünyaca ünlü Türk Mimar Emre Arolat imzasını taşıyan BerKM geçen yıl Ekim ayında Singapur’da düzenlenen WAF – Dünya Mimarlık Festivali kapsamındaki yarışmada “Geleceğin Yapıları” kategorisine alınarak finale kalmıştı.  
ÇOK AMAÇLI SALON VE 2 ADET CEP SİNEMASI  
İlçenin sanatsal ve kültürel yönden zenginleşmesine katkı sunacak merkez, söyleşi, konferans, tiyatro, müzik gösterilerine ev sahipliği yapacak. 344 kişilik çok amaçlı salon, kültür merkezinin kalbi olacak. Ulusal ve uluslararası tiyatro ve film festivalleri, ünlü akademisyen, yazar, sanatçılarla söyleşiler bu salonda organize edilebilecek. Ayrıca 260 metrekarelik alanda birbirinden güzel filmlerin gösterileceği iki adet cep sineması yapılırken, 100 metrekarelik alana yapılan açık hava sineması vatandaşlara nostalji yaşatacak. 185 metrekarelik alana da özellikle Bergama’yla ilgili tüm yazılı yayınlarında bulunacağı kütüphane araştırmacılara kapısını açacak. İçinde dijital araştırma ve arşiv taraması yapabilmek için internet bağlantısına sahip bilgisayarlar da yer alacak. Ayrıca 1090 metrekarelik alan içinde ziyaretçiler için yeme-içme ve satış birimleri de yer alıyor. Bunun için 36 dükkân yeri peyzaj düzenlemesiyle günümüz AVM mantığı dışında tasarlandı. 1360 metrekarelik alan ise 52 araçlık otopark için ayrıldı. Bodrum katına yapılan sığınak ve servis alanları ise 1500 metrekarelik yer kaplıyor. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER