SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Kınık'ta Muhtarlar Günü Kutlandı

İzmir'in Kınık ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediye Başkanlığınca bir program düzenlendi

20 Ekim 2016 09:13 gundem 1521
Kınık'ta Muhtarlar Günü Kutlandı
İzmir'in Kınık ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediye Başkanlığınca bir program düzenlendi Törene Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer,Kınık Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Binbaşı Murat Dinçer Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer,Kınık Emniyet Müdür vekili Ahmet Ordu,Bergama Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu,Kınık Belediye Meclis Üyeleri Cemalettin Yıldız,Mustafa Sezgin Daire Müdürleri ve muhtarlar katıldı Atatürk Anıtına Kınık Muhtarlar Derneği Çelenginin konulması ile başlayan programda Mahalle Muhtarlarının Kınık Kaymakamını ziyaret etmesi ile devam etti Kınık Belediye Başkanlığının Maden Şehitleri Parkı Sakız Adası Sosyal Tesislerinde Muhtarlar için düzenlediği yemek ile devam eden programda konuşma yapan Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer konuşmasında 'Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye kadar uzanan elleridir ben tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar günlerini kutlar  yürüttükleri görevde kendilerine başarılar dilerim'dedi.  Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer ise yaptığı konuşmada ' Neredeyse 200 yıla yakın bir geçmiş olan muhtarlık makamına hak ettiği değeri veren yine AK Parti iktidarı olmuştur. Bu dönemde Muhtarlarımızın ekonomik durumu düzeltilmiş, muhtarlar günü ilan edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ="http://www.milliyet.com.tr/recep-tayyip-erdogan/" target="_blank" rel="">Recep Tayyip Erdoğan da ="http://www.milliyet.com.tr/cumhurbaskanligi/" target="_blank" rel="">Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en eski ve köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri göstermektedir. Sanıyorum daha önce hiçbir iktidar ve hiçbir politikacı muhtarlık kurumuna bu kadar önem vermemiştir” diye konuştu.
Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan, muhtarların demokrasimizin temel taşı olduğunu ifade ederek, tarihte seçimle yönetime gelen ilk yöneticilerin muhtarlar olduğunu söyledi. Erdoğan, Haymana'nın etnik yapısındaki farklılıklara rağmen birlik ve beraberlik içinde yaşayan bir yer olduğunu belirterek, muhtarların bundaki rolünün çok büyük olduğunu kaydetti. 
Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer tüm muhtarlara hediye sunmasının ardından Muhtarlar ve protokol üyeleri Kınık Yeni Mahalle muhtarlığı tarafından Kınık Kubbeli Cami'nde düzenlenen aşure hayırına katılım sağlamasının ardından Muhtarlar günü etkinliği sona erdi 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER