SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan Koronavirüs'le ilgili açıklama

"65 yaş üstü vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız”

24 Mart 2020 11:50 gundem 438
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan Koronavirüs'le ilgili açıklama
Tüm dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de yayılmaya başlayan Koronavirüs(Covid-19) salgınına karşı aldıkları önlemleri ve verdikleri mücadeleyi anlatan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, önemli açıklamalarda bulundu.

"Hijyen çalışmalarımız devam ediyor”

Yeni tip Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Başkan Serdar Aksoy, kamu binaları, sosyal alanlar, cadde ve sokaklar ile dükkanların aralıksız olarak ilaçlandığını ve hijyen çalışmalarının süreceğini belirtti. Bu süreçte özverili çalışmalarıyla, vatandaşların sağlığı için ellerinden gelen çabayı gösteren Menemen Belediyesi emekçilerine de teşekkür eden Başkan Serdar Aksoy, hastalığı birlikte mücadele ile yenebileceğimizi vurguladı. 

"Sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın yanındayız”

 Geçtiğimiz Cumartesi günü uygulanmaya başlayan sokağa çıkma yasağı sonrası evlerinde kalan 65 yaş üstü Menemenlilerin ihtiyaçlarını Menemen Belediyesi olarak karşıladıklarına değinen Başkan Aksoy,”Menemen'de yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için ekiplerimiz hazır. Verdiğimiz telefonları arayarak bize ulaşan vatandaşlarımızın talepleri anında karşılanıyor ve yalnız olmadıkları hissettiriliyor” dedi.

"Kiracılarımızdan 2 ay kira almayacağız”

Zor bir süreçten geçildiğini, birbirimize olan desteğimizin önemli olduğunu anlatan Aksoy, "Belediyemize ait dükkanlarda kiracı olan değerli esnaf dostlarımızdan 2 ay boyunca kira almayarak destek olacağız. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

Son olarak hijyen ve sosyal mesafenin önemine değinen Başkan Aksoy, tüm vatandaşlara evde kalma çağrısı yaptı. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER