SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MENEMEN'DE İSTİHDAM SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin;

12 Ekim 2016 14:45 gundem 1113
MENEMEN'DE İSTİHDAM SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; Türkiye'nin tek Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olma özelliğini taşıyan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerini, geçtiğimiz ay hizmete açtığı İzmir'in ilk doğal göl parkı özelliğini taşıyan Gölpark Menemen'de ağırladı. Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, Başkan Vekili Erol Paksu, Yönetim Kurulu Üyeleri Esat Özdemir ve Metin Akdaş'ı kahvaltıda ağırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; MPİOSB Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Ege'nin ve Türkiye'nin kalkınmasında önemli rol üstlenecek MPİOSB'de yürütülen çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.
 İzmir Atatürk OSB'ye ve başta Petkim olmak üzere hava ve deniz taşımacılığına, raylı sistemlere, sağlık ve eğitim tesisleri ile işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumu ile sanayicilere rahat bir çalışma ortamı sağlayacak MPİOSB'nin kurulma çalışmalarına 2001 yılında yer seçimi ile başlandığını ve 2008'de kamulaştırma çalışmaları gerçekleştirildiğini hatırlatan İzmir'in kıdemli Belediye Başkanları'ndan Tahir Şahin, “85 hektar alanda kurulan ve 2019 yılına kadar 42 parselde 37 fabrikanın yer alacağı MPİOSB'de altyapı çalışmalarına 2014 yılında başlandı ve Ocak 2015'de ilk katılımcı ruhsatını alarak inşaata başladı. Bugün itibariyle 2 firma işyeri açma ruhsatını aldı. 9 firma ise inşaata devam ediyor. 7 firmanın ise 2017'de inşaata başlayacağını biliyoruz” dedi.
 En yeni tekniklerle donatılmış altyapısı ile plastik sanayine ivme kazandıracak MPİOSB'nin her sanayi kuruluşun yer almak istediği bir yer olduğunu söyleyen Başkan Tahir Şahin, Elektrik, doğalgaz, haberleşme, su ve özellikle bağımsız yangın suyu şebekesi ve diğer tüm gelişmiş altyapılarla donatılmış olan bölgede, yeni yatırım alanları arayan kuruluşlara modern bir alt yapı hazırlandı. Kısa zamanda yatırımcıların gözdesi haline geldi ve Türkiye'nin önde gelen plastik sanayi firmaları bölgedeki yatırımlarına hız verdi” diye konuştu.
 Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi'nin Menemen için büyük önem taşıdığını, 5 bin kişiye istihdam yaratacağı düşünülen bu çalışmanın ilçeye ekonomik olarak da büyük katkı sağlayacağını söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; her Belediye Başkanı gibi kendisinin de bölgesinde istihdam yaratma çabasında olduğunu ifade ederek, “Müthiş bir işi başarmanın keyfini hep birlikte yaşıyoruz. İnsanlarımız henüz buradaki gelişmeleri bilmiyor. Ne zaman ki üst yapı yerleşecek, insanlar işe gitmeye başlayacak, Menemenli hemşerilerimiz burayı o zaman fark edecekler. Bunu başarmanın mutluluğunu hep birlikte paylaşacağız. Bu projede büyük katkıları bulunan MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Müteşebbis Heyete ve katkısı bulunan herkese tüm hemşerilerim adına teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.  
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER