SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Özcan Durmaz "Sayın Acar küfür, hakaret ve şiddeti kendisi için siyasetin temel argümanı haline getirmiştir."

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz, Serkan Acar'ın bir belediye çalışanını tokatladığı iddialarına sert tepki gösterdi.

10 Kasım 2018 12:32 gundem 595
Özcan Durmaz
CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz, Serkan Acar'ın bir belediye çalışanını tokatladığı iddialarına sert tepki gösterdi. 

Geçtiğimiz Çarşamba günü, temizlik personeline yönelik düzenlenen kahvaltı sonrasında Belediye Başkanı Serkan Acar'ın kendisine tokat attığı ve ardından şoförünün de saldırdığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Aliağa Belediyesi çalışanı Yunus Narin'e destek için Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ve DİSK Genel-İş İzmir 5 Nolu Şube yönetimi tarafından düzenlenen basın açıklamasına katılarak tepkisini dile getiren Durmaz, şiddetin hiçbir gerekçesi olamayacağını, böyle bir olayın kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Durmaz, Belediye Başkanı Serkan Acar'ın daha önce de benzer olayların faili durumuna geldiğini hatırlatarak "Sayın Acar küfür, hakaret ve şiddeti kendisi için siyasetin temel argümanı haline getirmiştir. Daha çiçeği burnunda bir başkanken, 104 çalışanı bir kalemde kapı önüne koyup işsiz bıraktığında, emeğinin ve ekmeğinin peşinde hak arayan bir işçi kardeşimizle benzer vaka yaşanmıştı. Biz o günlerde bu olayı acemiliğine vermiştik ama görev süresinin bitmesine 6 aydan az bir süre kala görüyoruz ki hiç akıllanmamış, o günlerden hiç ders çıkarmamış.” dedi.

Kendisi ve danışmanları tarafından geçmiş zamanlarda gerçekleştirilen çeşitli açıklamalara da atıfta bulunan Durmaz "İşçi, iş insanı, siyasetçi olması sayın başkan için fark etmiyor. Daha önce Aliağa'da binlerce kişilik siyasi görüşün temsilcisi parti ilçe başkanlarına yazıp söyledikleri hala hafızalardan silinmemiştir. 'başkancık, gargamel' ve daha pek çok ağıza alınmayacak sözle kendisini küçültmüş, Aliağa siyasetini kirletmiş bir şahsiyettir. En son, Belediye Meclis toplantısında Aliağa halkının temsilcilerine sarfettiği 'şerefsiz' kelimesi ve makam sandalyesini devirerek toplantı salonunu terk edişi ile seviyesizliği katmerlemiş, öfke kontrolü konusunda sınıfta kaldığı görüşümüzü perçinlemiştir.” şeklinde konuştu.

Mafyavari yöntemlerin bir belediye idaresinde yeri olamayacağını vurgulayan CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz "Danışmanı, şoförü ve etrafına topladığı diğer efradıyla Sayın Serkan Acar son olarak yine bir belediye başkanına yakışmayacak davranışta bulunmuş, şoförüyle birlikte ekmeğinin peşinde bir işçi kardeşimize kaba kuvvet uygulamıştır. Bu işin haklısı haksızı, doğrusu yanlışı olmaz. Gerekçesi her ne olursa olsun bir belediye başkanı personeline fiziki ya da psikolojik şiddet uygulayamaz. Bunun kabul edilebilir bir yanı yoktur, olamaz da. Oradaki işçi kardeşlerimiz zaten zamanında alamadıkları maaşları karşılığında şereflerini ve onurlarını değil, sadece emeklerini satmaktadırlar. Kaldı ki, şiddete maruz kalan emekçi kardeşimiz herhangi bir saygısızlıkta bulunmamış, sadece sözleşmeden doğan haklarını savunmak için konuşmuştur. Selamı ve duayı dilinden düşürmeyen sayın Başkan, bu son icraatıyla dua değil ama kamuoyundan bolca beddua toplamıştır.” diye konuştu.

Olayın ulusal basında yer almasının da Serkan Acar için değilse bile Aliağa için utanç kaynağı olduğunu ifade eden Durmaz sözlerini şöyle bitirdi: "Emek kenti olan Aliağa'nın emekçisini, çalışanını döven belediye başkanıyla tüm Türkiye medyasına haber olması, belediye başkanı adına değilse bile şehrimiz adına utanılacak bir durumdur. Ben utandım. Daha öncede söylemiştim, belediye başkanı şehr-ül emin olmaktan çıkmış, gazabından korkulması gereken kişiye dönüşmüştür. Daha neler göreceğiz, bu kaçıncı öfke nöbeti ve kaçıncı saldırganlık. Öfkesini kontrol edemeyen birisinden kamu yöneticisi olmaz. Saldırıya uğrayan emekçi kardeşime, ailesine ve tüm emekçilerimize geçmiş olsun diyorum.”

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER