SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DÖNER SERMAYE MÜJDESİ

DÖNER SERMAYE ÖDEMELERİ EN ÜST SEVİDEN YAPILACAK

24 Mart 2020 12:07 gundem 390
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DÖNER SERMAYE MÜJDESİ
Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına sabit üstü ek ödemelerin tavandan ödeneceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik yapılan ek ödemelerin en yüksek seviyede yapılacağını açıklamasının ardından yazılı bir açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, kararı olumlu bulduklarını ifade etti. Özdemir, "Covid-19 sebebiyle sağlık çalışanları kendi hayatını tehlikeye atarak bu virüsü önlemek için çaba göstermektedir. Elbette ki hakları ödenmez. Bu sebeple de geçen hafta ilk defa mecliste sağlık çalışanlarını alkışlatan Bakan Koca'ya sağlıkçılara sadece alkış yetmez diyerek Sağlık-Sen olarak bizde desteğimizi vermiştik. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugünkü yapmış olduğu basın toplantısında hastanelerde ve kurumlarda bu salgın nedeniyle hastaların azalması sebebiyle ek ödeme alması çok zordu. Bu süreçte fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına sabit üstü ek ödemelerin tavandan ödeneceğini bildirdi. Açıklama ile 3 ay boyunca performans kriterleri uygulanmayacak, hangi hastane hangi kurumun ne kadar fatura kesimine bakılmaksızın tavan ödemeleri neyse o ücretleri alacaktır” ifadelerini kullandı.

Çalışanların 900 ile 1800 TL arasında ücret alacaklarına dikkat çeken Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Çalışanlarımız Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'nın açıklamasına bağlı olarak bir hekim dışı bir Sağlık Çalışanının Unvanına, Eğitimine, Çalıştığı Birime ve Kadro Derecesine göre 'Sabit Ek Ödemenin' üstüne 900 TL ile 1800 TL arasında ücret alacaklardır. Pratisyen ve uzman hekimlerimizin de bu tavan ödemeleri gayet olumludur ve hak ettikleri ücretleri alacaktır. Bu tavan ödemede genel idari hizmetler sınıfı çalışanlarımız maaş katsayıları düşük olmasından dolayı mağduriyetleri giderilmesi için bu düzenleme dışında ek bir ücret verilmelidir. Ayrıca bu düzenlemenin kalıcı olması Genel Merkezimizin talepleri arasındadır. İlk olarak bu açıklama döner sermaye konusunda sıkıntıya giren kurumları rahatlatacaktır. Tavandan ödeme yapılmamış olsaydı hekim dahil bir çok çalışanımız bu ay neredeyse hiç sabit üstü ek ödeme alamayacaktı. Sayın bakanımıza yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kısa süreli iyileştirme dışında bakanlığımızdan; Tüm sağlık çalışanlarına 3600, Döner Sermaye de adaletli dağılım, Yardımcı hizmetlere memur kadrosu, Personel alımının artırılması, Yıpranma payının geriye dönük işlemesi yönünde taleplerimizi de hatırlatıyoruz. Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarını özlük haklarının geliştirilmesi yönünde adımlarımız devam edecektir. Genel merkezimizin bu yönde çalışmaları devam etmektedir.”

SAĞLIK-SEN İZMİR 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI EKREM ÖZDEMİR, FEDAKARCA ÇALIŞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SABİT ÜSTÜ EK ÖDEMELERİN TAVANDAN ÖDENECEĞİNİ AÇIKLADI.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER