SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 39'dan 70'e çıktı

Sağlık'ta çalışanların 14 yılda iki katına çıktığını ifade eden Sürekli, “Bütçeden en fazla payı Milli Eğitim alıyor. İkinci sırada Sağlık geliyor.

22 Kasım 2016 10:11 gundem 1085
Sağlıkta Memnuniyet Yüzde 39'dan 70'e çıktı
Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şubesi tarafından Kuşadası'nda yapılan toplantıya katılarak gündeme bulunan konulara dair açıklamalarda bulundu. 
Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Aldüllaziz Aslan, Sağlık Sen 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir'in katıldığı toplantıda Sürekli,   sağlıkta memnuniyet oranının 14 senede yüzde 39'dan yüzde  70 çıktığını, 15 Temmuz'un uzlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşliği öğrettiğini, CHP milletvekili Ali Yiğit'in açıklamalarını İzmir hassasiyetleri ile örtüşmediğini ifade etti.

 "Sağlık Personelinin Sorunlarının Takipçisi Olacağım"

Sağlık'ta çalışanların  14 yılda iki katına çıktığını ifade eden Sürekli, “Bütçeden en fazla payı Milli Eğitim  alıyor. İkinci sırada Sağlık geliyor. Sağlık ta yapılan başarılı çalışmalar nedeniyle  memnuniyet oranı Ak Parti hükümetleri döneminde yüzde 39 dan yüzde 70 çıktı. Bundan Sağlık çalışanlarımızın da özverili çalışmaları var. Ben her zaman sağlık çalışanlarının sorunu ve taleplerinin takipçisi olacağım. İzmir'de sağlık çalışanlarının kreş sorunu vardı bunun önemli adımlar attık”dedi.

"Post Modern İstila Girişimi"

Toplantıda belgesini izlediğimiz 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız" diyen Sürekli, "Ben buna hain darbe kalkışması demiyorum. Post Modern İstila Girişimi diyorum. 15 Temmuz da yaşamlarını yitiren 246 şehidimize cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz'un bize uzlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşliği öğretti. Biz bu birlik ruhunu, sonuna kadar muhafaza etmek için bütün vatandaşlarımızla birlikte ülkemizin geleceği, kardeşliği için var gücümüzle çalışacağız, gayret edeceğiz. 15 Temmuz'da oluşan Yenikapı ruhunun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. FETÖ dahil tüm terör örgütlerine karşı mücadelemiz ise aralıksız sürecek" dedi.

Soruna Çözüm Masası kurulacak

Sağlık Sen İzmir Şubesi 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım,  sağlık ve sosyal hizmet çalışanları talep ve sorunlarının görüşülüp çözüm yöntemlerinin geliştirileceği 'Soruna Çözüm Masası' isimli bir hizmeti devreye soktuklarını söyledi. Yapılacak çalışmalar, hastaneler ve birinci basamakta yapılacak anketler sayesinde sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerinin raporlandırılacağını anlatan Yıldırım, "Çalışanlarının sorunun çözmek için hareket edeceğiz. Bu masada sağlık alanındaki her meslek grubundan kişiler olacak.  Masada hazırlanan raporlar siyasilere ve genel merkezimize iletilecek.  Bu masa bünyesinde çalışanların sorun ve taleplerini iletebilecekleri bir telefon hattı kurulacak. Hangi sendikadan olursa olsun çalışanların haklarını elde etmeleri ve sorunlarını çözmek için çaba göstereceğiz" dedi. 

Döner Sermaye Havuzu İkiye Bölünsün 

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, on binlerce sağlık çalışanını ilgilendiren Döner Sermaye Ek ödemesi hakkında bir düzenleme önerdi. Memiş, hekim ve sağlık çalışanları arasındaki ek ödeme adaletsizliğinin giderilmesi için Döner Sermaye Havuzu'nun Hekim ve Sağlık Çalışanları olarak ikiye bölünmesi gerektiğini söyledi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER