SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SOCAR'DAN BOZKÖY'E KÜTÜPHANE

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

24 Nisan 2019 18:29 gundem 346
SOCAR'DAN BOZKÖY'E KÜTÜPHANE
Türkiye'nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma değer katmayı sürdürüyor. 
Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve sevdirmek amacıyla, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına katıldıkları 40. İstanbul Maratonu'nda toplanan bireysel bağışlarla bir kütüphane kurmayı amaçlayan SOCAR, bağış miktarı kadar ilave katkı sundu. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu bağışı Aliağa'da değerlendirmek isteyen şirket yetkilileri Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile Aliağa Bozköy Dört Yıldızlı Demir Çelik İlkokulu'nda bir kütüphane kurdu. Öğrencilerle çeşitli aktivitelerin de düzenlendiği etkinlikte SOCAR ve TOG üyesi yaklaşık 35 gönüllü okul duvarlarını boyadı, çocuklarla çeşitli oyunlar oynadı.
Yaklaşık 150 kitaplık bir kütüphane kuran gönüllüler, bağış kampanyasının devam ettiğini ve kitap sayısının artacağını ifade ettiler. SOCAR ve TOG gönüllüsü gençler minik öğrencileri küçük hediyelerle sevindirirken, öğrenci velileri de sürpriz katkılarıyla etkinliği renklendirdi. Veli ve öğretmenlerin getirdiği yiyecek içeceklerle bir mini piknik havasında geçen etkinlik sonrasında gönüllü gençler, minik öğrencilerle ve aileleriyle toplu fotoğraf çekildiler.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER