SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

"Tek Tuş" kolaylığı şimdi Selçuk Belediyesi'nde

Her türlü ödeme, bilgilendirme, takip ve raporlama işlemleri bu yöntemle gerçekleşecek.

11 Ekim 2016 16:52 gundem 1368
"Tek Tuş" kolaylığı şimdi Selçuk Belediyesi'nde
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından başlatılan İzmir'de iş yeri açma hazırlığı yapan vatandaşlar için başlatılan İtfaiye Uygulama Takip Sistemi Selçuk'ta da uygulanmaya başlandı. Uygulama ile iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı almak isteyen vatandaşlar ilçe merkezi dışına gitmesi gerekmeyecek. İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarında alınması zorunlu olan belgelerden bir tanesi olan İtfaiye Raporunun vatandaşlar tarafından daha kolay alınmasını sağlamak için online bir hizmet olan İtfaiye Uygunluk Takip Sistemi Projesi Selçuk Belediyesi'nde de uygulamaya konuldu. İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı almak için “itfaiye uygunluk” raporu almak isteyen Selçuklu vatandaşların Selçuk Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne başvurmaları yeterli olacak. Buraya verilen dilekçe online olarak İtfaiye Daire Başkanlığı'na gönderilerek konuyla ilgili iş yeri sahibi kısa mesaj ya da e- posta yoluyla iletişime geçilecek. Her türlü ödeme, bilgilendirme, takip ve raporlama işlemleri bu yöntemle gerçekleşecek.
İtfaiye Raporu için Tire'ye gidilmeyecek 
Uygulamaya başlatılan “tek tuş” yöntemiyle artık  İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı  düzenlenmesi sürecinde istenen İtfaiye Uygunluk Raporları için Tire'ye gidilmesine gerek kalmayacak. İşlemler, İtfaiye 'ye gitmeden elektronik ortamda çözüme kavuşmuş olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen itfaiye raporları, yine elektronik ortamda Selçuk Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne gönderilecek. Başvuru sahipleri, hazırlanan raporlara ilişkin sorgulamayı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesinde yer alan “e-işlem” sekmesinden yapabilecek. Sorgulama yapılacak link: ="http://www.izmir.bel.tr/eislem/itfaiyeUygunlukBelgeleri.aspx" target="" rel="">www.izmir.bel.tr/eislem/itfaiyeUygunlukBelgeleri.aspx
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER