SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TÜPRAŞ'TA İŞLER KIZIŞIYOR

Tüpraş işçileri rafineri kapısı önündeki eylemlerine devam ediyor.

16 Mayıs 2019 14:31 gundem 1214
TÜPRAŞ'TA İŞLER KIZIŞIYOR
Tüpraş işçileri rafineri kapısı önündeki eylemlerine devam ediyor.
Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay bu sabah işçilere yaptığı açıklamada Tüpraş yönetiminin yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Oktay "Geçtiğimiz hafta cuma günü bu şirketin Genel Müdürü sürküler yayınladı. Genel müdür İbrahim Germenoğlu 'Büyük tüpraş ailesi olarak huzurlu, emniyetli ve konforlu iş ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.' demiş. Sen bunu sağladın da bizler onun için mi buradayız.” diye konuştu. 
Koç Holding Genel Müdürü'nün sendikal haklara saygılı bir yönetim anlayışları olduğuna yönelik açıklamalarını eleştiren Şube Başkanı Ahmet Oktay "Ey genel müdür delikanlı ol. Sen basını kandırabilirsin, parayla satın alabilirsin ama bizi bu tür yalan açıklamalarla kandıramazsın. Sendikal haklara saygıdan bahsediyor ama diğer taraftan toplu sözleşmemizde yer alan kırk yıllık kazanılmış haklarımıza saldırıyor. Karşılıklı güvenden bahsetmiş, böyle bir şirket yönetimine bu saatten sonra güvenimiz yoktur. Mazeret izinlerimizin mevzuatta olanın üzerinde olduğundan, yıllık izinlerimizin yasal sınırın üzerinde olduğundan bahsetmiş. Yasanın üzerinde mevzuatın üzerinde izin tanıyoruz demiş. Bu şirket sizlere peşkeş çekilmeden önce daha fazla hakkımız vardı. Hangi dönemde bunlar düştü. İbrahim Germenoğlu'nun esamesi okunmazken biz burada üretim yapıyorduk. Bu hakları onlar bize vermedi. Daha önce daha fazla olan haklarımızı bizden çaldılar. 
Bizlerin iş disiplinine uymayacak şekilde mazeret izinlerimizi kullandığımızı söylemiş. Yani bize ahlaksız demiş. TİS bizim anayasamızdır. Siz de biz de bu sözleşmeye imza attık. Bizler sözleşmemizde yazdığı şekilde çalışıyoruz. Siz ise sözleşmeye uymayan şekilde hareket etmek istiyorsunuz.  Altına imza attığın bir sözleşme hakkında bu şekilde konuşamazsın, esas ahlaksız sensin.” dedi. 
Tüpraş işçilerinin rafineri önünde devam eden eylemlerine TKP İzmir İl Örgütü destek ziyaretinde bulundu. İşçilerin yanında olduklarını dile getiren TKP üyeleri, Tüpraş işçileriyle birlikte mücadele ederek kazanacağız.” dedi. 


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER