SİTE SAĞ REKLAM ALANI

VATANDAŞIN ELEKTRİK İSYANI

Aliağa Kültür Mahallesi'nde sözleşmeli elektrik kullanan vatandaşların elektrikleri kesildi.

21 Aralık 2018 15:33 gundem 986
VATANDAŞIN ELEKTRİK İSYANI
GAZETE POYRAZ - Aliağa'nın Kültür Mahallesi'nde sözleşme karşılığı indirimli elektrik kullanan vatandaşlar, sözleşmelerinin sona erdiği gerekçesiyle kendilerine bildirim yapılmadan elektrikleri kesildiği için isyan etti.
Kendilerine herhangi bir bildirim yapılmadan ve hiçbir ödenmemiş fatura bulunmamasına rağmen elektrik saatleri mühürlenen vatandaşlar "Sözleşmemiz sona erdiği için elektriği kestiklerini söylüyorlar ama bize bununla ilgili hiçbir bildirim gelmedi. Geçmiş döneme ait tek kuruş borcumuz yok. Kış günü evde hastamız var, yaşlımız var. Böyle mantıksız bir uygulama olamaz.” şeklinde konuştular.
Elektrikler kesildiği için evde üşümesin diye çocuğuyla GDZ Elektrik bürosuna gelen bir vatandaş da "Sadece Kültür Mahallesi'nde 400 civarında mağdur var. Bize abonelik yenilememiz gerektiği söyleniyor. Bununla ilgili önceden hiçbir uyarı yapılmadı bize. Yetkililer hakkında buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Şimdi bir de bizden muhtemelen ilave açma kapama ücreti talep edecekler.” diyerek bir an önce sorunun çözümü için ilgili kurumları göreve davet etti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER