SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YENİŞAKRAN'DA "METİN YILDIZ” FARKI

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Yenişakran Muhtarı Metin Yıldız en yakın rakibine büyük fark atarak yeniden seçildi.

23 Nisan 2019 15:42 gundem 925
YENİŞAKRAN'DA "METİN YILDIZ” FARKI
31 Mart Yerel Seçimleri'nde Yenişakran Muhtarı Metin Yıldız en yakın rakibine büyük fark atarak yeniden seçildi.

5 yıldır Yenişakran'da vatandaşın her türlü derdiyle yakından ilgilenerek bir belde belediye başkanı gibi çalışan Metin Yıldız, 31 Mart yerel seçimlerinde en yakın rakibinden 10 kat fazla oy alarak yeniden muhtar seçildi. İlçe Seçim Kurulu birleştirme tutanağına göre Yıldız Yenişakranlılardan 2409 oy alırken, en yakın rakibi 253 oyda kaldı.
Seçim sonrasında Şakranlılara kendisine gösterdikleri teveccüh için teşekkür eden Metin yıldız "Yenişakran 'ın çok değerli insanları bana tekrar 5 yıllığı 'na görev verdi. Herkese çok ama çok teşekkür ederim. Onlara layık olmak için d""aha çok çalışacağım. Uzun zamandır burada ikamet eden, yeni taşınan, kim olursa olsun canla başla çalışacağıma söz veriyorum.” dedi.
Büyük bir farkla yeniden muhtar seçilmesini geçmiş dönemdeki çalışmalarına bağlayan Yıldız, "2014 yılında göreve geldikten hemen sonra hastalarımızı ve yardıma ihtiyacı olan kişileri ev ev dolaştım, onları ilgili kurumlarla buluşturdum. Mahallemizin sorunlarını İzmir Büyükşehir ve Aliağa belediyelerine dilekçelerle bildirdim. Sahil bandı düzenlemesinde, cami bahçe düzenlemelerinde Başkanımdan bilgi aldım, fikrimi beyan ettim. Mahallemizin içinden geçen dere Kur'an kursu binasına yakın olduğu için, öğrencilerimiz zarar görmesin diye Büyükşehir Belediyesi'ne başvurarak düzenlemesini yaptırdım. Yine büyükşehir Belediyesi aracılığıyla 41 bin metrekare bordür taşı döşenmesini sağladım. Yollarımızın Büyükşehir ve Aliağa Belediyesi aracılığıyla asfaltlanmasını sağladım. Sağlık Ocağımız bakım gerektiriyordu. Betonunu Aliağa Belediyesi'nin, boya badana işlerini vatandaşlarımızın yapmasına aracı oldum. Yine sağlık ocağımızda eksik olan numaramatiği de hayırsever bir işadamımız sayesinde aldık. Yenişakran'daki traktör ve motorsikletler için gezici vize aracının üç kez mahallemize gelmesini sağladım. Doğalgaz ve kanalizasyon sorununun söçülmesi için dilekçeler yazdım, mahalle halkıyla toplu halde basın açıklaması düzenledim. İZSU, yaptığım başvuru neticesinde mahallemizdeki eski hatları yeniledi. Bütün bunların dışında halkımızın her türlü istek ve şikayetini anında ilgili mercilere ulaştırdım, çözülmesi için takipçisi oldum.” diye konuştu.
Yeni dönem için seçildikten sonra da hemen Aliağa Belediyesi yetkilileri ile Yenişakran Mahallesi için neler yapılabileceği konusunda toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden muhtar Metin yıldız "Geçtiğimiz dönemde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım sayın Aziz Kocaoğlu ve Aliağa Belediye Başkanım Serkan Acar ile çok uyumlu ve güzel bir çalışa dönemi geçirdim. Yeni dönemde de azalarım Emre Erdur, İsmail Öztürk, Necati Ören, Mehmet Uçar, Güldem Uğur, Metin Köse, Mustafa Kısa ve Mehet Emin Dalyan ile birlikte Büyükşehirimiz ve Aliağa Belediyesi işbirliğinde Yenişakran için çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
""
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER