SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NİN YAZ SPOR OKULLARINA YOĞUN İLGİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

27 Mayıs 2019 17:24 haberler 243
ALİAĞA BELEDİYESİ'NİN YAZ SPOR OKULLARINA YOĞUN İLGİ
Aliağa Belediyesi'nin gençlerin spor alışkanlığı kazanmalarına ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile başlattığı Yaz Spor Okulları yoğun ilgi gördü. Kayıt için sabahın erken saatlerinde Enka Spor Salonu'na akın eden vatandaşlar kontenjanları yarım saat içerinde doldurdu.

 

27 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve Enka Spor Salonuna şahsen yapılan başvurular ile kontenjanlar kısa sürede doldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren kayıt için uzun kuyruklar oluşturan gençler ve aileleri kontenjanları yarım saat içerisinde doldurdu.

 

Beş branşın yer aldığı yaz spor okulları'nda 6-12 yaş aralığındaki çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri ve onlara spor alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Voleybol, basketbol, futbol, karate ve güreş branşlarının yer aldığı yaz kursları alanında eğitimli spor antrenörleri tarafından verilecek.

 
"ÇOCUKLARIMIZ SPORLA İÇ İÇE BİR YAZ GEÇİRECEK”

Aliağa'da gençlerin spora büyük bir ilgi duyduğunu belirten Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, "Yaz ve kış dönemi olarak ikiye ayırdığımız spor okulları ile binlerce çocuğa spor yapma imkanı sağlıyoruz. Çocuklar istedikleri ve ilgi duydukları branşlarda alanında eğitimli antrenörler eşliğinde hem spor yapıyor hem de eğleniyor. Çocuklarımız, sosyal ve fiziksel gelişimlerine önemli katkı sağlayacak olan yaz spor okulları'nda sporla iç içe bir yaz geçirecek. Ayrıca spor okullarımız sayesinde yetenekli gençlerimizi de keşfetmeye imkanı bulacağız” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER