SİTE SAĞ REKLAM ALANI

THK'DAN DUYURU

Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi Programına katılım şartları belli oldu.

25 Aralık 2018 13:08 haberler 172
THK'DAN DUYURU
Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi Programına katılmak isteyen öğrenciler için gerekli olan şartları ve sınav tarihini belirledi. Uluslar arası Hava Öğrenci Mübadelesine katılmak isteyen öğrencileri arasından İngilizce yazılı ve sözlü mülakat sonucu seçilenlerin 23 TEMMUZ - 07 AĞUSTOS 2019 tarihleri arasında; İNGİLTERE, ALMANYA ve HONG KONK ülkelerinden birine ücretsiz olarak gönderileceğini duyuran THK aranan nitelikleri şöyle belirledi;
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. 01 OCAK 1999 (dahil) - 23 TEMMUZ 2002 (dahil) tarihleri arasında doğmuş olmak (Yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz),
3. THK Şubelerinde En az 3 aydır Genç Kanat olarak kayıtlı ve faal olmak,
4. Yeterli seviyede İngilizce biliyor olmak,
5. Havacılık faaliyetleri ve THK hakkında belli bir seviyede bilgiye sahip olmak,
6. THK'nın açtığı kurslara katılmak ve başarılı olmak,
7. Söz konusu mübadele programına daha önce katılmamış olmak,
8. Halen öğrenimine devam ediyor olmak,
9. Sağlıklı olmak (yurt dışı seyahat engeli bulunmamak),
10 .Yurtdışına çıkış engeli bulunmamak.
Türk Hava Kurumu başvurların 20.12.2018 - 24.01.2019 (Dahil) tarihleri arasında, üye olunan THK Şube Başkanlıkları tarafından T.C. vatandaşlık numaralı NÜFUS CÜZDANI aslı ile online olarak yapılacağını belirtti. 
İngilizce yazılı ve sözlü sınavın ve Türkçe mülakatın 01 Şubat 2019 CUMA günü Ankara'da yapılacağını duyuran THK, sınavlarla ilgili detaylı bilgi ve sınav davetiyesi öğrenci tarafından online kayıtta belirtilen elektronik posta adresine gönderilecek ve www.thk.org.tr adresinde yayınlanacağını belirtti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER