SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BALKAN GÖÇMENİ BAŞKANDAN SADIK AHMET'E VEFA

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

13 Eylül 2018 18:15 kinik 774
BALKAN GÖÇMENİ BAŞKANDAN SADIK AHMET'E  VEFA
İzmir'in Kınık ilçesinin Belediye Başkanı Sadık Doğruer Kınık'ın Poyracık Mahallesinde yeni yapılan parka Batı Trakya Türklerinin efsane lideri olan ve 1995 yılında şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Dr. Sadık Ahmet'in ismini verdi. Hasat festivalinin 2. günü  yapılan açılış törenine Sadık Ahmet'in eşi Işık Ahmet'te katıldı Işık Ahmet açılış için geldiği Kınık ilçesinde ilk olarak Batı Trakya göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı Osmaniye Mahallesinde bayanlarla bir evde buluşup sohbet etti.Merhum eşi Sadık Ahmet Parkının açılışın katılan Işık Ahmet kurdele kesiminde duygulanıp gözyaşlarına boğuldu.

Işık Ahmet Hasat Festivali etkinliklerine katıldı.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'i makamında ziyaret eden Işık Ahmet, merhum eşi Sadık Ahmet'e gösterdiği vefadan dolayı teşekkür etti. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yaptığı konuşmada "Benim için Sadık Ahmet isminin apayrı yeri vardır. Balkan göçmeni bir ailenin oğlu olarak hem mesleği hem de isimlerimiz aynı. Sadık Ahmet'in ismini taşımak benim için büyük bir onurdur" dedi. Doğruer, Işık Ahmet'e ilçede düzenlenen festivale katıldığından dolayı  plaket ve Kınık Kilimi hediye etti. Işık Ahmet Kınık Hasat festivalinde açılan standları ve Kınık Albümü Fotoğraf sergisini ziyeret ettikten sonra Kınık'tan ayrıldı
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER