SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAŞKAN DOĞRUER GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu.

10 Ocak 2019 19:21 kinik 316
BAŞKAN DOĞRUER GAZETECİLERİ AĞIRLADI
GAZETE POYRAZ-10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bakırçay Bölgesi'nde görev yapan basın mensuplarıyla Sakız Adası'nda düzenlediği kahvaltıda bir araya gelen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer "Geleneksel hale gelen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kahvaltımızın bir yenisinde daha siz değerli gazeteciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum” dedi. 
"Yine Kınık kazanacak”
Bakırçay bölgesinde görev yapan gazetecileri Kınık Belediyesi'ne ait Sakız Adası'nda düzenlediği kahvaltıda ağırlayan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yerel seçimler öncesi Kınık'ta gerçekleştirdiği projeler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Doğruer "Yeni seçim kampanyamız 1 Şubat itibariyle başlayacağız. Yasal olarak kampanyamız Ak Parti'de 15 Şubat itibariyle başlıyor. Seçim Kurulu'na da 19 Şubat'ta listeler teslim ediliyor. Cumhurbaşkanı il ve ilçe adaylarını açıkladığı için seçim koordinasyon merkezlerinde çalışmalara başladık. 1 Şubat itibariyle il başkanımız ve bakanımızla birlikte sahaya ineceğiz. Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız ve Meclis Başkanımız İzmir adaylarını açıklamak üzere İzmir'deydi. Adaylığımızın İlçemiz Kınık'a hayırlı olmasını diliyorum. Geçen seçim döneminde de aynı şeyi söylemiştim. İlçe'ye kim faydalı olacaksa o seçilsin. Kim iyi işler yapacaksa o seçilsin. 2014 seçimlerinden sonraki ilk basın açıklamamızda nasıl kazandığımız sorulmuştu. Ben ' Kınık kazandı' demiştim. Eğer Kınık'ın ikinci dönem de kazanmasını istiyorsak İnşallah yine Kınık kazanacak. Ben kazanacağım ya da partim kazanacak demiyorum. Çünkü önemli olan ilçenin sosyo-ekonomik ve kültürel seviyesini daha da öne çıkarabilmek. Herkes kazanmak ve kazandırmak için yola çıkar. Diğer adaylar henüz belli değil ama kim kazanacaksa hangi kaynaklarla, hangi projelerle, hangi projeyle  kazanacağını ilçemizin mutlaka sorması gerekiyor” dedi. 
"100 günlük kalkınma planımız hazır"
Kınık'ta Aralık ayı itibariyle planlanan 100 günlük kalkınma planını da  basın mensuplarıyla paylaşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer "Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile birlikte iki ay önce Sağlık, Milli Eğitim, Gençlik Spor Bakanlıklarımızı ziyaret ettik. Kınık Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından bitirildi. Hastane  bittikten sonra binanın içerisinin döşenmesi  ve ameliyathane malzemeleri için 8 buçuk milyon lira harcandı. Kınık Gençlik Merkezi'nin yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na gittik. Üç bin yedi yüz elli metre kare olarak planlanan Kınık Gençlik Merkezi'nin 18 Aralık'da ihalesi gerçekleştirildi. Tahmini bütçesi 7 milyon olan Gençlik Merkezi'nin beş yüz günde bitecek. İçerisinde spor sahaları, kafeteryası, hobi alanları, cep sineması, açık spor tesisi ve tenis kortu ile 9 bin 300 metrekare bir saha üzerine kurulacak Gençlik Merkezi'nin arsasını Belediye olarak tahsis ettik .” diyerek diğer projelerini de detaylandırdı. 
Kınık'ta milyonluk projeler hayata geçiyor
Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler neticesinde yaklaşık 17 Milyon Türk Lirasına mal edilecek Kınık Öğretmen Evi ve Halk Eğitim Merkezi'nin de Kınık için önemli bir ihtiyacı karşılayacağının altını çizen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer  "Toplantı salonları, otel kısmı, amfi tören alanı, altı derslikli halk eğitim merkezi, kütüphanesi , spor kondisyon salonu, sahunası, berberi ve sergi salonlarıyla birlikte özel bir mimari uygulaması olan bir tesis inşa edeceğiz. Yine Kınık'ta 24 derslikli bir lise, 100 kişilik öğrenci yurdu ve bir kapalı spor salonundan oluşan 15 bin metre karelik konsept tesis Aralık ayı içerisinde ihaleye çıktı. Bağımsız Anaokulumuz var. İşsizliğin çözümü, sanayinin canlanması için gerekli olduğunu dile getirdiğimiz enerji sorununu da Kınık Trafo Merkezi ile çözüme kavuşturacağız. Kamu yararı nedeniyle belediye olarak arazi bağışında bulunduğumuz bu trafo merkezi de tamamlandığı zaman Kınık Organize Sanayii'nde firmalar rahatlıkla yerleşecek ve Kınık'ta istihdam için önemli bir adım atılmış olacaktır.” dedi. 
Beş yılda Beş Yüz Milyon Yatırım
Belediyenin kendi bütçesiyle gerçekleştireceği Poyracık Rekreasyon Alanı ve Aqua Parkı, Kınık Girişi'nin düzenlenmesi ve aydınlatılması projelerinin de dahil olduğu bütün projeler için toplam 83 Milyon 100 bin Türk Lirasının harcanacağını belirten Başkan Doğruer, Kınık'ın gelişimi için en doğru kanalları da kullanarak çalışmaya devam edeceklerini, beş yıl içerisinde gerçekleştirilen projeler içinse yaklaşık 500 milyon Türk Liralık yatırım yapıldığını söyledi. 
"Kınık TOKİ Konutlarında boş yok”
Projelerini anlatan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kınık'ta ilki tamamlanan maden yolu üzerindeki TOKİ binalarında hiç boş yer kalmadığını belirten Doğruer "Biz bu tarafı yaparken maden yolu olduğu için, liman bağlantı yolu açıldığı için organize sanayi, maden işçileri için bir avantaj sağladı. Şimdi yapacağımız TOKİ hastane çevresinde olacağı için, memur, doktor, hemşire ve hasta yakınlarının barınma sorununu da çözmüş olacağız. Kınık'ın nüfusu artacak, geleceğe dönük planlarımız içerisinde 200 konutluk bir TOKİ daha var. Mevcut Kınık TOKİ konutlarında boş yok. ” dedi. Basın mensuplarının diğer ilçelerde TOKİ'nin bir türlü çözüme kavuşturulamadığını hatırlatması üzerine Başkan Sadık Doğruer "Biz bölge olarak İstanbul TOKİ Müdürlüğü'ne bağlıyız. Daha önce Başbakanımız, vekillerimiz ve Genel Başkan Yardımcımız ile birlikte de bir ziyarette bulunmuştuk daha sonra ben yalnız da gittim. Hiç gitmediysem on defa ziyaretlerde bulunmuşumdur. Ücretsiz yer tahsis ediyoruz, şehir planlamasını, jeolojik etütü belediye olarak gerçekleştiriyoruz.  İş makinası veriyoruz. TOKİ'de maliyet düşüyor. Tabi ki de siyasi iktidarın da katkısı ile TOKİ'ye kavuştuk” ifadelerinde bulundu. 
Güçlü Kınık için güçlü Bakırçay
Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı'nın ilçelerdeki yansıması üzerine de değerlendirmede bulunan Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer "özellikle Kuzey Ege'de tek kalmamak için Cumhur İttifakı'nın kazandığı ilçelerin artması beni çok sevindirir. Güçlü Kınık güçlü Bakırçay ile daha iyi olur. Bir ilçe olarak taleplerde bulunduğum da nüfusumuz yeterli gelmeyebiliyor. İktidar gücümüz yetiyor ama bazen ölçek yetmiyor. Ortak projelerle yürümek ve Bakırçay adına proje istemek çok daha mantıklı olur.” dedi. 
Doğruer, basında çıkan İyi Parti'nin sekiz kaybedilen ilçeyi CHP'den istediği yönündeki haberlere ilişkinse "Ben de basından takip ediyorum. Biz nasıl ittifak yapıyorsak karşı taraf da böyle bir ittifak içerisine girebilir ve karşılıklı jestlerde bulunabilir. Kınık'ta bu ilçelerden biri olabilir. Tercih onların. Biz stratejimizi her şarta uygun olarak geliştiriyoruz” açıklamalarında bulundu.  
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer kahvaltıya katılan basın mensuplarına hediyelerini sundu. Kahvaltı birlikte fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER