SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIK BELEDİYE BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM'IN OKUL AÇILIŞINA KATILDI

Binali Yıldırım adına çocukları tarafından Tuzla'da yaptırılan ilkokul ve anaokulu için resmi açılış töreni düzenlendi.

05 Şubat 2020 22:43 kinik 499
KINIK BELEDİYE BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM'IN OKUL AÇILIŞINA KATILDI
Son Başbakan eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım adına, çocukları tarafından İstanbul Tuzla'da yaptırılan Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu 03.02.2020 Pazartesi günü düzenlenen törenle eğitime başladı. Binali Yıldırım adına çocukları tarafından Tuzla'da yaptırılan ilkokul ve anaokulu için resmi açılış töreni düzenlendi.
Binali Yıldırım açılış törenine eşi Semiha Yıldırım ile birlikte katılırken törende Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekilleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu İzmir Milletvekilleri hazır bulundu. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği törenin ev sahipliğini ise Yıldırım'ın çocukları Bahar Büşra Köylübay, Bülent Yıldırım ve Erkan Yıldırım yaptı.

Binali Yıldırım açılışta;

''Türkiye'miz için geçen 17 yılda çok büyük işler yaptık. Dünyanın 10 büyük mega projesinden 7'sini gerçekleştiren bir ülkeyiz. Ama şunu samimiyetle söylemek istiyorum şimdiye kadar birçok projede yer aldım fakat beni en çok duygulandıran da bu oldu. Söz konusu olan çocuklar ve gelecekleri ise söz bitiyor'' dedi.

CUMHURBAŞKANI'NDAN TELGRAF

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törene telgraf gönderdi. Erdoğan telgrafında, ''Eğitime yapılan yatırımın geleceğimize yatırım olduğu bilinciyle yaptırdığınız; değerli yol arkadaşım, kıymetli dostum Binali Yıldırım'ın adını yaşatacak okul için sizleri tebrik ediyorum. Milli eğitimimize kazandırdığınız bu güzel eserin ülkemiz ve sevgili çocuklarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere, Binali Yıldırım İlkokulu ve Anaokulu'nun tüm mensuplarına başarılar diliyor, değerli konukları en kalbi duygularımla selamlıyorum'' ifadelerini kullandı.Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Ak Parti Kınık ilçe Başkanı Sami Mollaahmet ile beraber Kınık'ta daha önce yapılan ve inşaatları devame den yatırımlarda büyük emeği olan Binali Yıldırım'ın okul açılışına katılarak vefa örneğini gösterdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER