SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ESNAFA BAYRAK DAĞITTI

Burada göçmenlerin haklarını konuşuyorsunuz

05 Şubat 2020 22:38 kinik 442
KINIK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ESNAFA BAYRAK DAĞITTI
Avrupa Parlamentosunda Yunanistan'ın ırkçı partisi Altın Şafak Partisi milletvekili  Yannis Lagos Avrupa Parlemontasında yaptığı  "Burada göçmenlerin haklarını konuşuyorsunuz. Yunan halkının hakkını kim savunacak? Bir tarafta Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Sizin yaptığınız tek şey ise, bize akın akın göçmen gönderen Türkiye'nin saçlarını doğru yönde okşamak. Ve bu Türk bayrağı kanla yıkanmış bir bayrak" diyerek Türk bayrağını yırttı.
Yannis Logos'un bu hareketi Türkiye'nin her yerindfe olduğu gibi Kınık'tada tepkiyle karşılandı.Kınık Belediye Başkanlığınca  31 Ocak Cuma günü  Kınık'ta bulunan esnaflara Türk Bayrağı dağıtılarak Bayrak asmaya davet edildi.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yaptığı açıklamada'Avrupa Parlemantosunda şanlı Türk Bayrağımızın yırtılmasını şiddetle kınıyorum Irkçı Yunanistan milletvekilinin özür dilemesini ve Milletvekiline gerekli cezanın en kısa zamanda verilmesini bekliyorum'dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER