SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIK BELEDİYESİNDEN KADINLAR GÜNÜNDE KİBARİYE KONSERİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

09 Mart 2019 12:57 kinik 322
KINIK BELEDİYESİNDEN KADINLAR GÜNÜNDE KİBARİYE KONSERİ
Kınık Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bir dizi etkinlikle kutladı. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, eşi Hülya Doğruer, Kınık Belediye Meclis Üyesi Sibel Kocazeybek, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nadide Mutluer ve Kınık Belediye Meclis Üyesi Adayı Behire Tanır ile birlikte Kınık Mesleki Eğitim Merkezi'nde düzenlenen "Kadınlar Yarışıyor” bilgi yarışmasına katıldı. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yarışmaya katılan ekiplere hediyeler verdi.
 Kınık'ta kadınların yoğun bir şekilde çalıştığı Sultan Gıda Konserve Fabrikası, Bahçıvanoğlu Tarım ve Teknopak Plastik Fabrikasında çalışan işçileri dolaşarak kadın işçilere karanfil dağıtan Doğruer Kadınlar Günü için hazırlanan yaş pastayı kesip  günlerini kutladı.

Kınık Belediyesinin Kınık Kapalı Spor Salonunda Kadınlar Günü münasebeti ile düzenlediği  Kibariye konseri ile Kınık'lı kadınlar gönlünce eğlendiler. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yaptığı konuşmada 'Tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum. Kadınların yalnızca bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini düşünüyorum.  Yeni dönemde her mahallede kadınların kendi aralarında toplanıp sosyalleşeceği lokaller açacağız. Şu an Kınık Merkez,Poyracık Arpadere ve Yayakent mahallelerinde Halk Eğitim Merkezi ile açtığımız kilim kurslarını istek olan tüm mahallelerde açacağız. Kadınlarımız bu kurslarda hem kilim dokumasını öğrenecek hem de İşkur tarafından verilen günlük yevmiye ile aile bütçelerine katkı sağlayacak. Ayrıca inşaat çalışmaları başlayan yeni Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmenevinde kadın kursiyerlerimize daha fazla imkan sağlayacağız.” dedi. 
Kınık Belediyesi'nin düzenlediği konserde Kibariye kendi repertuvarı ve başka sanatçılara ait birbirinden güzel şarkılarla hem oynadı hem oynattı. Konser sonunda Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer eşi Hülya Doğruer ile birlikte sanatçıya çiçek, fincan takımı ve Kınık kilimi hediye etti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER