SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIKLI ÖĞRENCİLERE KASK HEDİYE EDİLDİ

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer öğrencilere kask kullanımının önemini anlattı.

11 Ocak 2019 12:20 kinik 376
KINIKLI ÖĞRENCİLERE KASK HEDİYE EDİLDİ
Ak Parti Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer Kınık Belediyesi tarafından ilçedeki liselerde sürdürülen 'Başkan Öğrencilerle Buluşuyor' etkinliği kapsamında Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.Başkan Doğruer programda uyuşturucu kullanımının gençler üzerinde etkisi ve kasksız motosiklet kullanımının yol açacağı nedenleri anlattı. Doğruer 'Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz yıl bu liseden bir öğrencimiz kasksız motosiklet kullanırken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Yine bir ay önce okul yolunda meydana gelen kazada bir kasksız motosiklet sürücüsü ne yazık ki hayatını kaybetti. Her 2 kazada da motosiklet sürücülerinin başında kask olsaydı büyük bir ihtimalle bu ölümler olmayacaktı.Onlar hayatlarını kaybetti. Ailesi, sizler ve bizler bu ölümlere üzüldük. Gelin hep birlikte trafik kurallarına uyalım ve bu tür içimizi acıtan ölümler son bulsun.Yine gençlerimizi tehdit eden en büyük sorunlardan birisi de uyuşturucu… Eskiden uyuşturucu maddelere pahalı olması nedeniyle ulaşmak çok zordu. Genelde zengin ailelerin çocukları ulaşabiliyordu fakat sentetik uyuşturucu çıktı ve bu maddeler çok ucuzladı. Bu maddelere ulaşımı kolaylaştı. İlçemizde uyuşturucu madde kullanımı yok denecek kadar az bu da bizi sevindiriyor. Sizleri de bir konuda uyarıyorum başınız ağrıdığında çok samimi bir arkadaşınızın ağrı kesici olarak verdiği bilmediğiniz hapı kullanmayın. Nedenine gelince uyuşturucu simsarları ilk kez bu maddeleri bedavaya vermektedirler. Bu amaç için de yine öğrencileri kullanmaktadırlar'dedi 
Başkan Doğruer daha sonra Kınık Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi öğrencisi olup okula motosiklet ile gidip gelen ve kaskı olamayan 10 öğrenciye kask hediye etti.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER