SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIK'TA GEZİCİ DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ MAHALLE MAHALLE DEVAM EDİYOR

İzmir 'in Kınık ilçesinde ilk kez geçtiğimiz yıl başlanan uygulama ile Kınık merkez ve dış mahallelerde yaşayan vatandaşların diş muayeneleri yapılıyor.

25 Mart 2019 10:33 kinik 1287
KINIK'TA GEZİCİ DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ MAHALLE MAHALLE DEVAM EDİYOR
İzmir 'in Kınık ilçesinde ilk kez geçtiğimiz yıl başlanan uygulama ile Kınık merkez ve dış mahallelerde yaşayan vatandaşların diş muayeneleri yapılıyor çürük dişler dolgu yapılıyor ve çekilmesi gereken dişler steril ortamda çekiliyor.
Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer'in Kınık'ta Sağlık Bakanlığı'na bağlı Diş Tedavi Merkezinin olmayışı nedeniyle 2018 yılının Ocak ayında Kınık Belediyesinde Diş Hekimini işe başlattı ayrıca Gezici Ağız ve Diş Sağlığı tedavi aracı satın alınarak ilk olarak ilçe merkezi ve dış mahallelerde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda bulunan öğrencilerin ağız ve diş muayeneleri yapılarak sağlıklı dişler için ne yapılması gerektiği anlatılarak diş bakımı seti hediye edildi.Ayrıca Çarşamba günleri Poyracık Pazar yeri Cuma günleri Kınık Pazar yeri diğer günlerde program dahilinde dış mahallelere gidilerek vatandaşlara ücretsiz olarak ağız ve diş muayeneleri yapılıp çekilmesi gereken dişler çekilerek,dolgu yapılması gereken dişler dolgu yapıldı.Vatandaşlar tamamen ücretsiz olan bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Ayşe Tüter 'Sadık Başkanımıza teşekkür ediyorum ağzımda çürük olan 2 dişime dolgu yaptırdım bir dişimi de çektirdim Özel merkezlerde 250 lira para harcayarak yaptıracağım bu tedavileri bedavaya yaptırdım'dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER