KINIK'TA İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Kınık'ta Mahalle Muhtarı seçilen muhtarların ilk toplantısı Kınık Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapıldı.

16 Mayıs 2019 11:41 guncel 733
KINIK'TA  İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kınık'ta Mahalle Muhtarı seçilen muhtarların ilk toplantısı Kınık Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapıldı. Kınık Belediyesinin düzenlediği iftar yemeğinin ardından yapılan toplantıya Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık Jandarma Komutanı Oral Kaymak, Kurum ve Daire Müdürleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer "Kınık Belediye Başkanı olarak 5 yıllık ilk dönemimde merkez ve merkez dışı mahallelerimizin sorunlarını muhtarlarımız ile beraber çözmek için elimizden gelen çalışmayı yapıp sorunları en aza indirdik. Bu dönemde de Muhtarlarımız ile birlikte 5 yıllık süre içerisinde güzel hizmetlere imza atmak istiyoruz. Bu duygu düşüncelerle göreve yeni seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyor yeniden seçilen Muhtarlarımıza yeni dönemde de başarılar diliyorum” dedi.
Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün "Sevgili Muhtarlarım hepinizi tebrik ediyorum.  Siz muhtarlar devletin mahallelerde temsilcisisiniz ve sorumluluğunuz çok fazladır. Sizlerin görevleri arasında muhtaç ve fakirleri tespit edip yaşam koşullarının daha da iyileşmesi için resmi makamlara bildirmekten mahallenizin sorunlarını yerel yönetimlere bildirip çözümünü sağlamaya, resmi tebligatları kişilere ulaştırmaktan, her türlü resmi kurumların duyurularını vatandaşa ulaştırmaya kadar birçok şey yer alıyor. Sizlere tavsiyem mahallenize hizmet ederken sakın taraf tutmayın. Bu bana oy vermedi, bu kişinin siyasi görüşü benle bir değil gibi düşünce sizde asla olmasın. Mevcut görevlerinizin sizlere bir emanet olarak verildiğini yarın bu göreviniz sona erdiğinde mahallenizdeki insanlarla aynı konumda olacağınızı sakın unutmayın.  Şayet göreviniz sırasında kimseyi ayrıştırmayıp hizmet ederseniz ömrünüz boyunca mahalle sakinlerinin takdirini kazanırsınız. Aksi durumda görev süreniz sona erdiğinde yapayalnız kalırsınız.  Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımıza görev sürelerinde başarılar dilerim.” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER