SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KINIK'TA TOKİ SEVİNCİ

Kınık'ta daha önce ön talepleri alınan TOKİ evleri için halkı bilgilendirme toplantısı 12 04 2016 Salı Günü Kınık Belediyesi Aile Yaşam Merkezi toplantı

25 Nisan 2016 22:34 kinik 1607
KINIK'TA TOKİ  SEVİNCİ
Kınık`ta  daha önce ön talepleri alınan TOKİ evleri için halkı  bilgilendirme toplantısı 12 04 2016 Salı Günü  Kınık Belediyesi Aile Yaşam Merkezi  toplantı salonunda yapıldı.Toplantıya Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer,Kınık Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Gezer,Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer,Kınık Emniyet Müdürü Gökhan Emiroğlu,Daire müdürleri,Kınık Belediye Meclis Üyeleri,Ak Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet,Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Mustafa Durmaz,sivil toplum kuruluşları temsilcileri,Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer `Kınık`ta Belediye Başkanı seçildikten 6 ay sonra Başbakanlık Toplu Konut İdaresine başvurarak bu projenin ilk startını verdim Bu proje ile 2 yılda tamamlanacak ve İleride büyük göç alması beklenen ilçemizde evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapacak ben projede emeği  olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum`dedi.
Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer yaptığı konuşmada `Bu projenin ilçemizde emlak sektörü açısından önemli bir proje olduğunu düşünüyorum 2014 yılında Kınık`ta göreve başladığımda Kınık`ın en büyük sorunu Emlak sorunuydu Özellikle Devlet memurlarının kalacağı Kaloriferli sosyal donatıları olan konutlarımız yoktu 2 yıldır Özel sektör yatırımları ve Toki projesi ile bu sorunumuz düzelecek Başkanımızın bu konuda çalışmaları başlattı bizde hazinemize ait 67 dönüm araziyi TOKİ`ye devrettik umut ediyorum bu proje tamamlanır ve Kınık`ta konut sıkıntısı çözülür bu proje tamamlandıktan sonra TOKİ ilçemizde diğer projeleri de ilçemizde devreye alacak ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun`dedi.
Toplu Konut İdaresi İzmir Talep Satış Uzmanları Sedat Başçı,Süleyman Hilmi Önal tarafından bilgiler verildi . 276 konut kapasiteli projede alt gelir grubuna ait  76 metrekare 2+1 den oluşan 112 daire 4 bin lira başvuru bedeli evde oturulmaya başlandıktan sonra ödenecek olan peşinata göre 376  lira taksitlerle  Üst gelir grubuna ait 164 konut 6 bin lira başvuru bedeli olmak üzere sözleşme ve kura çekimininden 4 ay sonra başlamak üzere 736 lira taksitle 20 yıla kadar ödenebilecek Konutların 2 ay sürecek başvuru bedelinin ardından 4 ay içerisinde temelinin atılması ve 18 ile 24 ay arasında tamamlanması planlanıyor  Kınık Belediye Başkanlığı daha önce yaptığı anket çalışmasında 400 ön başvuruyu Kınık`ta  yaşayan vatandaşlardan toplamıştı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER