SİTE SAĞ REKLAM ALANI

LİSELİLERDEN KINIKLI KARDEŞLERİNE KURS

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

28 Aralık 2018 11:30 kinik 188
LİSELİLERDEN KINIKLI KARDEŞLERİNE KURS
Galatasaray Lisesi Sanat kulübü 8 yıldır her yıl düzenlediği farkındalık projesi kapsamında Arpaseki ilkokulu ve ortaokulunda eğitim gören öğrencilere kurs verdi. Galatasaray Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan 48 kişi tarafından  4 gün boyunca süren eğitimlerde kursiyerlere fotoğraf makinası ve müzik enstrümanları da hediye edildi.
Tiyatro, müzik, fotoğrafçılık gibi alanlarda süren eğitimlerin kapanış programına  Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer,Cumhuriyet Savcıları Yusuf Adın,Murat Erbaş,Kınık Milli Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır,Kınık Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik,Kınık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Sakin,Arpaseki muhtarı Ergün Şahan,Arpaseki okulu öğrenci velileri katıldı.
 Programda konuşma yapan Proje Koordinatörü Galatasaray Lisesi Türkçe Öğretmeni Zekeriye Çakmak yaptığı "8 yıldır yaptığımız farkındalık projemiz için bu yıl Kınık Belediyesi ile beraber yaptığımız istişareler sonucu bu yıl Arpaseki Mahallemizi seçtik. Burada eğitim gören öğrencilerimiz için 4 gün boyunca görsel sanatlar, tiyatro, fotoğrafçılık, tango dersleri gibi çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu gün de öğrencilerimiz kurslar sonucunda hazırladıkları gösterileri sunacaklar. Arpaseki İlkokulunu kardeş okul olarak ilan ettik. Arpasekili öğrencileri uygun bir tarihte İstanbul'a götürüp hem okulumuzu hem İstanbul'u gezdirip öğrencilerimizin ufkunu açmayı planlıyoruz. Bu programda bizlerin her zaman yanında olan Kınık Kaymakamımız Mustafa Ergün,Kınık Belediye Başkanımız Sadık Doğruer, Milli Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır ve Arpaseki Mahallesinin misafirperver halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ise "Galatasaray Lisesi'nin bu güzel projesine Kınık Belediyesi olarak her türlü desteği verdik. Arpasekili öğrencilerimizin ufkunu açacak olan bu proje için ilçemizi seçen Galatasaray Lisesi İdarecilerine ve 4 gün boyunca öğrencilerimize eğitim veren öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Galatasaray Lisesi Müdürü Zekeriya Çakmak' a hediye takdim etti.
Arpaseki Muhtarı Ergün Şahan Galatasaray Lisesi Müdürü Zekeriya Çakmak' a madenci heykeli hediye etti. Program öğrencilerin gösterisi ve Kınık Belediyesinin Lokma hayırı ile sona erdi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER