SİTE SAĞ REKLAM ALANI

150 yılın sergisi

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

29 Mart 2019 11:07 kultur-sanat 145
150 yılın sergisi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kuruluşunun 150. yılı etkinlikleri kapsamında,  Fuar Atlas Pavyonu'nda kent, kent kültürü ve belediye arasındaki ilişkiyi anlatan çok özel bir sergi hazırladı. 10 ayrı sahneden oluşan sergiyi ziyaret edenlerin, İzmir Belediyesi'nin kuruluş öyküsünü, kentin geçirdiği önemli dönüşümleri ve geçmişten günümüze belediye hizmetlerinin geldiği noktayı görme fırsatı bulacağı bildirildi. İlk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından gezilen sergi, 2019 yılı boyunca ziyarete açık olacak.

Daha önce hiç yayınlanmamış 1930'lu yıllara ait  Kültürpark videoları ile 1922 İzmir yangınına ilişkin görüntülerin de yer aldığı sergide, Video Mapping uygulaması dikkat çekiyor. Sergide,  gündelik yaşamı kolaylaştıran endüstriyel tasarım ürünlerinde belediyenin yaptığı örnekler, tarihi Asansör maketi, illüstrasyonlar, kent planları ve fotoğraflar da bulunurken, Fuar sinemasında ise İzmir'de çekilen filmler izleyici ile buluşuyor.  150. Yıl Sergisi, her ay farklı konularda söyleşilerin yanısıra, çocuklar ve gençler için atölye çalışmaları, film gösterimleri ve müzik dinletileri ile renklenecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER