SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AŞAĞIŞAKRAN'A KÜTÜPHANEDEN SONRA SOSYAL ETKİNLİK ALANI DA YAPILDI

Aliağa Aşağışakran Mahallesi Atatürk Çocukları Kütüphanesi'ne çocuklar ve gençler için sosyal etkinlik alanı oluşturuldu.

05 Haziran 2018 20:09 kultur-sanat 525
AŞAĞIŞAKRAN'A KÜTÜPHANEDEN SONRA SOSYAL ETKİNLİK ALANI DA YAPILDI
Türk Metal Sendikası İzmir Şubesi, Aliağa Belediyesi ve TİM Medya birlikteliği ile geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Atatürk Çocukları Kütüphanesi'ne şimdi de sosyal etkinlik alanı oluşturuldu.

Türk Metal Sendikası'nın örgütlü olduğu Cevher Jant sponsorluğunda çocuklar ve gençler için sosyal etkinlik alanı oluşturulan kütüphaneye masa tenisi ve langırt yerleştirildi. Çocukların yaz boyu hem kitap okuyabileceği hem de spor yapabileceği bir alan yaratmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Türk Metal Sendikası Teşkilatlandırma Sekreteri Zekayi Türk “Geçtiğimiz yıl kitap fuarında Mesut beyle tanışarak kendisinin kütüphane projesinden haberdar olduk. Bu projeye İzmir Şube Başkanımız Mürsel Öcal onayı ile destek verme kararı aldık. Burası ikinci kütüphanemiz, Aliağa Belediyesi ile görüşüldü, muhtarımızın da talepleri doğrultusunda Kütüphaneyi açtık. Köydeki çocuklar tatil zamanlarında buradan daha verimli faydalansın diye şimdi bir sosyal etkinlik alanı oluşturduk. Artık Aşağışakran Mahallesi'ndeki çocuklar hem kitaplara ulaşabilecek ve okumak için sağlıklı bir ortam elde edebilecekler hem de yan tarafta bulunan masa tenisi ve langırt ile keyifli vakit geçirebilecekler. Biz sendika olarak böyle önemli bir projeye destek vermekten onur duyuyoruz. Umarım ilerleyen süreçte benzeri projelerde de Aliağa halkına hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

‘Çocuklar kütüphanede sosyalleşebilecek'

Projenin mimarlarından olan Aşağışakran Mahalle Muhtarı Rafet Sever de kütüphanenin kurulma sürecinde Mesut Tim ile tanıştıklarını ve Aliağa Belediyesi'nin yıkılmak üzere olan eski okul binasını onararak imkan yarattığının altını çizdi. Sever, “Bu çevrede bu şekilde başka bir kütüphane yok. Mahallelilerimiz de ilk başta böyle bir şeyi başarabileceğimize inanmıyordu. Açılışımız çok kalabalıktı. Herkes kütüphanenin açılışından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kitapların tasniflenmesi, kütüphanenin düzenlenmesi esnasında da çocuklarımızın yardımı dokundu. Büyüklerimizden de çok pozitif dönüşler alıyorum. Masa tenisi ve langırt sayesinde çocuklarımızın kütüphanede vakit geçirmesinin de önünü açmış olacak. Zaman içerisinde satranç turnuvaları da düzenleyeceğiz. Bu konuda emeği geçen Aliağa Belediyesi'ne, Türk Metal Sendikası'na, TİM Medya'ya ve Poyraz Gazetesi'ne çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

‘Şehir merkezinde bulunamayan bir alan yarattık'

Tim Medya sahibi nam-ı değer Kitap Baba Mesut Tim ise çalışmalarına tüm Türkiye'de devam edeceğini ve önümüzdeki süreçte 7500 köye kütüphane kuracaklarını belirtti. Tim “Şakran kurduğumuz kütüphaneden yana çok mutluyuz. Öğrenciler canla başla çalıştılar. Şimdi deftere baktığım zaman okuma oranının arttığını görüyorum. Artık sadece kütüphane hizmeti değil aynı zamanda sosyal etkinlik alanı da oldu. Şehir merkezinde bulunamayacak bir alan yarattık. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Sosyal etkinlik alanının kurulmasında sponsorluğu üstelenen Cevher Jant çalışanlarından Hüseyin Altun “Burada kurula Atatürk Çocukları Kütüphanesi gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için çok önemli bir adım. Firmamızın bu adımda bir nebzede olsa katkısı olduğu için yöneticilerimizden çalışanlarımıza kadar hepimiz onur duyuyoruz.” İfadelerinde bulundu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER