SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÇOK SESLİ MÜZİĞİMİZE "GENÇ" SOLUK

10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması Konserinde genç besteciler yarışacak.

03 Haziran 2018 15:35 kultur-sanat 439
ÇOK SESLİ MÜZİĞİMİZE "GENÇ" SOLUK
32. Uluslararası İzmir Festivali'nin ikinci konseri hayli çekişmeli bir yarışmaya sahne olacak. 10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması'nda Piyano Konçertoları finale kalan Bogatay Köprülü, Doğaç İşbilen ve Cem Oslu birincilik için yarışacak. 1991 doğumlu Köprülü, 1998 doğumlu İşbilen ve 1992 doğumlu Oslu'nun eserlerini yine 30 yaş altı üç piyanist Başar Can Kıvrak, Kenan Tatlıcı ve Cem Babacan seslendirecek.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, Yarışma Genel Sekreteri Serdar Ongurlar, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması'nın çoksesli müziğimizi besleyen ana damarlardan biri olduğunu söyledi. Ongurlar, “Piyano Konçertosu dalında düzenlediğimiz onuncu yarışmada otuz yaş altı bestecilerimizin başarısından mutluluk duyduk. Bu sonuç doğru yolda olduğumuzu, bu yarışmanın çoksesli müziğimiz için ne denli önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Müziğimize gençlerin soluğunu taşıyacak yarışmada eserleri seslendirecek İzmir Festival Orkestrasını da ağırlıklı olarak yetenekli genç sanatçılarımızdan oluşturduk. Şefimiz Can Okan da genç kuşağın en yetkin isimlerinden biri. 6 Haziran Çarşamba akşamı İzmirlileri gençlerimizin eserlerini dinlemek ve derecelenmede oy kullanmak için bekliyoruz” dedi.

10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması Konseri davetiyeleri AASSM'deki İKSEV Gişesinden alınabilir.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER