SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KARDEŞ GİBİYİZ

Vatan sevginiz sizi güçlü yapıyor

24 Mayıs 2018 14:48 kultur-sanat 329
KARDEŞ GİBİYİZ
İzmir'de okuyan Afrikalı öğrencilerin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan tarafından ağırlandı. Afrikalı öğrencilerin kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade eden Dr. Aydoğan, “Sizi hep içimizden birileri olarak gördük. Her zaman kardeş olduk" sözleriyle konuklarını duygulandırdı.

İzmir Afrikalı Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan'ı ziyaret etti. Başkan Vekili Dr. Aydoğan, öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Afrika ülkelerinden gelip burada okumanız çok önemli. Aramızda köprü olacaksınız. Burada kendinizi yetiştirip ülkelerinizin önünü açacaksınız" dedi. Afrika'nın sürekli sömürülerek zulüm gördüğünü de dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye olarak tüm ülkelere yardım etmeyi çok seviyoruz. Türkiye Osmanlı'dan beri her zaman Afrika'ya destek vermiştir. Afrika'nın yeraltı zenginlikleri çok fazla. Gelişmesi, büyümesi dünyanın dengesini değiştirir. Bizim için çok kıymetlisiniz. Sizi hep içimizden birileri olarak gördük. Her zaman kardeş olduk. Yararlı insanlar olmanız için çok çalışmanız ve buradan edindiğiniz bilgileri ülkenizde uygulamanız lazım. Siz gençler Afrika'yı hareketlendireceksiniz. "

 
Vatan sevginiz sizi güçlü yapıyor

İzmir Afrikalı Öğrenciler Derneği Genel Sekreteri Makan Kebe ise “Birliğimizde farklı üniversitelerden 300 öğrencimiz var. Üniversiteye yeni gelen öğrencilerin sorunlarıyla ilgileniyoruz. Buraya adaptasyon sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Asıl amacımız Afrika ile Türkiye arasında köprü olmak. İzmirliler çok sıcakkanlı insanlar ve sizleri bir arada bağlı tutan şey vatan sevginiz; bunları görebiliyoruz'' diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER