SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KUVA-Yİ MİLLİYE KAPALI GİŞE OYNADI

BerKM'de sahnelenen Nazım Hikmet'in Kuva-yi Milliye adlı oyunu kapalı gişe oynadı.

12 Kasım 2018 12:12 kultur-sanat 184
KUVA-Yİ MİLLİYE KAPALI GİŞE OYNADI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 80'inci ölüm yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında BerKM'de sahnelenen Nazım Hikmet'in Kuva-yi Milliye adlı oyunu kapalı gişe oynadı.

Antalya Gençlik tiyatrosu tarafından hazırlanan ve Kurtuluş Savaşı'nın anlatıldığı Kuva-yi Milliye isimli tiyatro oyunu Bergama Kültür Merkezi BerKM'de sahneledi. Nazım Hikmet'in yazdığı ve Çağdaş Karanfilci'nin yönettiği oyun büyük ilgiyle izlendi.

Dakikalarca ayakta alkışlanan oyun sonunda Atatürkçü Düşünce Derneği Bergama Şubesi Başkanı Mehmet Nuri Toker, oyunun yönetmeni Çağdaş Karanfilci'ye parşömene basılı Atatürk resmi hediye etti. Toker teşekkür konuşmasında ise; "Kuva-yi Milliye oyunu Kurtuluş Savaşı döneminde bağımsızlığı uğruna verdikleri mücadele ile gönüllerimizde taht kuran kahramanların hikâyesidir. Günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz milli mücadele ruhunu yeniden canlandırmak için hepimize ilham kaynağı olan ölümsüz eserdir” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER