SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

"SİNBAD VE ADALAR PRENSESİ" BEĞENİ İLE İZLENDİ

OYUNUN KONUSU

30 Mayıs 2018 01:19 kultur-sanat 228
"SİNBAD VE ADALAR PRENSESİ" BEĞENİ İLE İZLENDİ
Aliağa Belediyesi, kültür sanat faaliyetleri kapsamında ‘Sinbad ve Adalar Prensesi' adlı müzikal çocuk oyununu miniklerle buluşturdu.


Çocuklara yönelik gerçekleştirdikleri etkinliklerde eğlendirirken öğretmeyi de hedefleyen Aliağa Belediyesi Sanat Evi, ‘Sinbad ve Adalar Prensesi' adlı tiyatro oyununu minikler için sahneledi. Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'ndeki tek perdelik oyuna minikler aileleriyle birlikte akın etti. Çocukların hayal dünyalarına hitap ederek macera dolu bir yolculuğa çıkartan oyun hem büyüklerden hem de minik izleyicisinden tam not aldı.


OYUNUN KONUSU
6-12 yaş grubuna hitap eden Sinbad ve Adalar Prensesi adlı oyununun konusu ise şöyle; Bir deniz kazasında yunus balıklarının yardımıyla kendisini ıssız bir ada da bulan Rose, insanlar ve medeniyet hakkında hiçbir şey bilmeden hayvan dostları tarafından büyütülmüştür. Hayvanlarla konuşabilme yeteneğine sahip Rose tüm adanın sevgisini kazanmıştır. Ve bir gün denizler prensi kaptan Sinbad bir deniz macerası sırasında Rose'un adasına gelir.


GENÇLERDEN PROFESYONELLERİ ARATMAYAN PERFORMANS
ALBET Gençlik Tiyatrosu tarafından hazırlanan oyunda Ayla Mutlu, Berivan Konukçu, Deniz Turan, Eren Gün, Hilal Aytan, Özer Deniz, Kerem Misir, Meltem Sarı, Mert Yayla, Muhammet Akay, Nazik Akdoğan, Ege Şahin, Onur Yorulmaz, Ulaş Kılınç ve Yasin Göçer rol aldı. Oyunun yönetmenliğini ise ALBET Tiyatro yönetmeni Sinem Simge Kılınç yaptı. ALBET oyuncularının profesyonelleri aratmayan sahne performansları ayakta alkışlandı.


Oyun sonunda sahneye gelen Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, genç oyuncuları tek tek tebrik ederek yönetmen Sinem Simge Kılınç'a teşekkür çiçeği takdim etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER