SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİNE HAZIRLANIYOR

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları yıl sonu sergisiyle beğeniye sunacak.

08 Mayıs 2018 10:46 magazin 276
ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİSİNE HAZIRLANIYOR
Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde kurs gören kursiyerleri sergi heyecanı sardı. Kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları el sanatları, perdelik kumaşlar, çini ahşap boyama gibi çalışmaları görücüye çıkartacak. Sergi, 10 Mayıs Perşembe günü saat 16.00'da Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenecek törenle ziyarete açılacak. Yoğun ilgi görmesi beklenen sergi 10-11 ve 12 Mayıs tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

 TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN 10 BİN 398 KİŞİYE KURS

Engellilere, tutuklu ve hükümlülere, Türkiye'de bulunan Suriyeliler ile diğer yabancı uyruklu kişilere, gençlere ve ev kadınlara yönelik birçok kurs açtıklarını belirten Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, “2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında toplam 667 kurs açtık. Merkezimizin açtığı kurslarda 10 bin 398 kursiyer eğitim gördü. Kursiyerlerin 6 bin 141'i kadın, 4 bin 257'si ise kadındı. 6 bin 425 kişi kurumumuzdan sertifika almaya hak kazandı. Bir yıl içerisinde genel kurslarımızın sayısı 231, okuma-yazma kurslarının sayısı 105, mesleki ve teknik eğitim kurslarının sayısı ise 331 olarak gerçekleşti. Kurslarımızın çoğunluğunu merkez binada olmak üzere okullarda, mahallelerde, belediye tarafından tahsis edilen yerlerde, Yeni Şakran Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki yedi ayrı cezaevinde ve sanayi kuruluşlarında verdik” dedi.

“KURSLARA KATILIM ORANI TÜRKİYE VE AVRUPA'NIN ÜZERİNDE”

Özellikle dezavantajlı kesimlere ve okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik kurslara büyük önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Bayır, “5 Mart tarihinde başlattığımız okuryazarlık seferberliği kapsamında merkez binada, 13 okulda ve 7 cezaevinde okuma yazma kursu açtık. Toplam 21 ayrı yerde okuma yazma kurslarımız devam etmektedir. Aliağa'da halk eğitimi kurslarına katılım oranı yüzde 14 civarındadır. Bu oran Avrupa Birliği ülkelerinde yüzde 10'dur. Avrupa ve Türkiye ortalamasının üzerindedir. Ayrıca yıl boyu Merkez binamızdaki çok amaçlı salonumuzda resmi programlar, yarışmalar, paneller, tiyatrolar gibi çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirilmektedir” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER