SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA “TURİZM ÇALIŞTAYI”NA HAZIRLANIYOR

ALİAĞA TURİZM ÇALIŞTAYI 14 MAYIS'TA YAPILACAK

12 Mayıs 2018 22:38 magazin 317
ALİAĞA “TURİZM ÇALIŞTAYI”NA HAZIRLANIYOR
Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerinden olan Aliağa, gözünü şimdi de bacasız sanayiye dikti.

Yürüyüş ve dağ rotaları, termal kaynakları, Güzelhisar Deltası, doğal yaşamın tüm güzelliklerini barındıran kuş cenneti, tarihin farklı dönemlerine tanıklık eden beş antik kenti, beş yıldızlı otellerin plajlarını aratmayan Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, su sporlarına uygun denizi ile 10 kilometrelik bisiklet yoluna sahip Aliağa, sahip olduğu turizm potansiyelini tüm yönleriyle masaya yatıracak.

Aliağa Belediyesi, kentin turizm potansiyellerini belirlemek, tanıtmak, öne çıkarmak ve ilçenin turizmde geleceğini planlamak amacıyla “Turizm Çalıştayı” düzenliyor. Aliağa Belediyesi ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi işbirliğinde düzenlenecek olan “Aliağa Turizm Çalıştayı” 14 Mayıs Pazartesi günü Aliağa'da gerçekleşecek.

Aliağa Hampton By Hilton otelde yapılacak olan Çalıştay'a İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Akbaba, Prof. Dr. Zafer Öter, Doç. Dr. Gülşah Akkuş, Doç Dr. Nazım Çokişler ve öğretim üyesi Özgür Sarıbaş katılacak. Aliağa'da ilk kez gerçekleştirilecek olan ve Aliağa'nın Turizm eylem planına ışık tutacak Çalıştay'da Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da ilçedeki turizme dönük yatırım ve projelerle ilgili bilgiler verecek. 

YOL HARİTASI DEĞERLENDİRİLECEK
Çalıştay'da Aliağa'da çevreci yeşil ekonominin arttırılarak turizmin 12 aya yayılması, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi, turizmin Aliağa'da öncü sektör haline dönüştürülmesi hususundaki çalışmalar masaya yatırılacak. Çalıştay'da Turizmin geliştirilmesi hedefiyle; ulaşım, altyapı, konaklama, tanıtım ve pazarlama konularında öncelikler ve yol haritası da değerlendirilecek.  İlçedeki kurum ve kuruluş temsilcileri, STK'lar, Turizm sektöründe faaliyet gösterenler ve vatandaşlar da Çalıştay'daki yerini alacak.

 
ÇALIŞTAYDAN SONRA TEKNİK GEZİ
14 Mayıs Pazartesi günü Aliağa Yalı Mahallesi'nde bulunan Hampton By Hilton otelinde sabah saat 09.00'da başlayacak olan Çalıştay öğleden önce iki oturum şeklinde gerçekleşecek. Öğleden sonra ise katılımcılar Aliağa'nın turizm potansiyeli olan noktalarında inceleme ve teknik gezi yapacak. Çalıştay, inceleme gezisinin ardından değerlendirme toplantısıyla sona erecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER