SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'NIN ÇİFTLİĞİ GERİ DÖNDÜ

Kurulduğu ilk günden bugüne Aliağalıların ilgi odağı olan "Aliağa'nın Çiftliği" yapılan kış bakımlarının ardından Zeytinli Park'taki yerini aldı.

23 Mayıs 2018 11:27 magazin 272
ALİAĞA'NIN ÇİFTLİĞİ GERİ DÖNDÜ
Her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği “Aliağa'nın Çiftliği” adeta Aliağa'nın simgesi oldu. Aliağa Belediyesi tarafından canlı bitki kullanılarak yapılan ve çeşitli hayvan figürlerinin yer aldığı “Aliağa'nın Çiftliği” geçen yaz olduğu gibi bu yaz da ziyaretçilerini bekleyecek.

Vatandaşların ilgisini çeken hayvan figürleri özellikle çocuklardan büyük ilgi görüyor. ‘Aliağa'nın Çiftliği'ni ziyaret eden aileler, hayvan figürlerinin önünde hatıra fotoğrafı çekilerek yaşadıkları güzel anları ölümsüzleştiriyor. İlçenin ismiyle de özdeşleşen ‘Aliağa'nın Çiftliği'nde; Tavuk, Horoz, Ördek, Koyun, Keçi, İnek, At ve Köpek figürleri yer alıyor. Günün her saatinde ziyaret edilebilen ‘Aliağa'nın Çiftliği' gece ışıklandırmalarıyla da ilgi çekiyor.

Aliağa'nın Çiftliği'nin vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun, “Hayvan figürleri üzerinde canlı bitki kullanılıyor. Kullanılan canlı bitkiler belirli dönemlerde bakıma ihtiyaç duyuyor. Bakımlarını da kış aylarında yapıyoruz. Yaptığımız bakımların ardından Aliağa Çiftliği'ni yeniden Zeytinli Park içerisine monte ederek vatandaşlarımızın ziyaretine açtık. Aliağa'nın Çiftliği Aliağa ile adeta özdeşleşti. Özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER