BİNLERCE BUCALI KADİR GECESİ'NİN HUZURU BİRLİKTE YAŞADI

Binlerce Bucalı Kadir Gecesi'nin huzurunu birlikte yaşadı

12 Haziran 2018 12:18 magazin 212
BİNLERCE BUCALI KADİR GECESİ'NİN HUZURU BİRLİKTE YAŞADI
Buca Belediyesi tüm İslam aleminin en önemli gecelerinden biri olan Kadir Gecesi'nde binlerce Bucalıyı İnkılap Mahallesi'nde kurduğu iftar sofrasında buluşturdu. Semazenler eşliğinde verilen tasavvuf müziği konseriyle Ramazan ayının bereketini ve huzurunu paylaşan Bucalılara Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'da katıldı. Başkan Piriştina huzur, barış ve kardeşlik dilekleriyle tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutladı.

Bucalılar ‘Bin aydan daha hayırlı' Kadir Gecesi'nde İnkılap Mahallesi'nde kurulan iftar sofrasında bir araya geldi. Buca Belediyesi tarafından huzur, barış, birlik ve beraberliğin pekişmesi için Kadir Gecesi hürmetine düzenlenen iftar yemeğine binlerce vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim okunması ve dualarla başlayan iftar yemeğine CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve muhtarlar katılarak iftarlık dağıttı. İftar sofrasının bereketini binlerce Bucalıyla paylaşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin üst seviyeye çıktığı Ramazan ayında iftar sofralarının kalplere huzur, yüreklere sıcaklık ve umut getirmesini diledi.

İftar yemeğinin ardından düzenlenen Kadir Gecesi etkinliğinde Burcu Karadağ ve grubu semazenler eşliğinde tasavvuf konseri verdi. Geleneksel Ramazan kültürünün yaşatıldığı etkinlikte şerbetçiler ve macuncular özellikle çocukların yoğun ilgisini çekti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER