SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FORUM ADRENALİN'DE GÜZELLER UYARDI "HIZ YAPACAKSINIZ PİSTE GİDİN"

SİYAH CAM TACİZDEN KORUYOR

25 Mayıs 2018 15:58 magazin 230
FORUM ADRENALİN'DE GÜZELLER UYARDI "HIZ YAPACAKSINIZ PİSTE GİDİN"
Forum Bornova'nın bu yıl 10. kez ev sahipliği yaptığı “Forum Adrenalin Festivali” yine heyecan fırtınası estirdi. Festivalin ilk günü ünlü mankenler Elif Ece Uzun ve Fatoş Kabasakal, son model otomobilleri misafirlere sunarken hız konusunda uyarıda bulundu. Ünlü mankenler, “Hız yapacaksanız piste gidin. Herkesin ailesi var, kimsenin canını tehlikeye atmayın” dedi.

Forum Bornova ve Rönesans Ajans işbirliğinde düzenlenen 10. Forum Adrenalin Festivali son model otomobillerin geçidine ev sahipliği yaptı. Dört gün sürecek festival ilk gününde, ünlü mankenleri de ağırladı. Elif Ece Uzun ve Fatoş Kabasakal, adrenalin tutkunlarına trafikte kadınlara yönelik ön yargının artık bitmesi gerektiğini söyledi.

SİYAH CAM TACİZDEN KORUYOR
Elif Ece Uzun, en küçük hatanın dahi ölümcül sonuçlar doğuran trafikte kadın erkek herkesin kurallara uyması gerektiğini belirtti. Yasaklanan cam filmin, trafikte kadınları tacizden koruduğunu söyleyen Uzun, “Bu yasak nedeniyle kadınlar mağdur oluyor. Cam film olduğunda, kadın sürücüler olarak daha az maganda tacizine uğruyorduk. Cam filmi serbest bırakılmalı” dedi.

İSTANBULLU SÜRÜCÜ DAHA BİLİNÇLİ
Mesleği nedeniyle sık sık seyahat ettiğini belirten Uzun, “İstanbul trafiğinden ve İstanbullu sürücülerden şikayet ediyordum ancak işim nedeniyle diğer büyükşehirlerdeki trafik ve sürücüleri gördükten sonra İstanbullu sürücülerin daha bilinçli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

CEPLE KONUŞACAKSAN ARABAYI KULLANMA
Manken Kabasakal da seyir halindeyken cep telefonu kullananları anlamadığını söyledi. Kabasakal, “Trafikte düzeni en çok seyir halindeyken cep telefonuyla konuşan sürücüler bozuyor. Ya araç kullanın ya telefon. Kimseyi riske atma hakkınız yok, hepimiz can taşıyoruz” uyarısında bulundu.

HİZ YAPACAKSAN PİSTE GİT
Trafikte hızı sevmediğini söyleyen Kabasakal, “Hız yapmak isteyenleri anlayabiliyorum. Ancak bunun yeri trafik değil. Bunun için özel alanlar var. Artık her şehirde pist var. Yarış arbaları var. Onları kiralayıp o alanda güvenli bir şekilde sınırsız hız yapabilirsiniz. Yollar yarış yolu değil. O yollarda çocuklar okullarına gidiyor, insanlar işlerine gidiyor. Hız yapacaksınız diye bu insanların hayatlarını tehlikeye atmak doğru değil. Trafikte araç kullanmak demek önce karşındakini düşünmek demektir” diye konuştu.

Rönesans Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Akif Örük, Forum Adrenalin'de ziyaretçileri heyecan dolu etkinliklerin beklediğini söyledi. Örük, “Forum Adrenalin'in 10. yılındayız. Adrenalin demek hız demek değil, güvenli sürüş ile hayatın tadını çıkarmak demektir. Gelin hayatın tadını hep birlikte çıkarılım” dedi. Nissan, Toyota, Citroen, Hyundai, Fiat, Renault marka otomobillerin son modelleri görücüye çıktığı Forum Adrenalin sürpriz etkinliklerle devam edecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER