SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GEZİ'NİN BELGESELİ 'DİRENİŞ' NARLIDERE'DE

Bir haykırıştı Gezi direnişi

04 Haziran 2018 15:45 magazin 181
GEZİ'NİN BELGESELİ 'DİRENİŞ' NARLIDERE'DE
Narlıdere Belediyesi gazeteci Gökmen Ulu tarafından gerçek görüntüler derlenerek hazırlanan ve Gezi Parkı olayları sırasında yaşananları konu alan Direniş Belgeselinin gösterimini 8 Haziran Cuma Narlıdere halkı ile buluşturuyor. Narlıdere Pir Sultan Abdal parkı içinde hazırlanan etkinlik alanında gerçekleştirilecek olan etkinlikte belgesel gösteriminden önce Gezi olayları sırasında hayatlarını kaybedenlerin anısına Pir Sultan Abdal Parkı içine Çınar ağacı dikilecek. Gezi olayları sırasında söylenen ve gezi ile bütünleşen şarkılarından oluşan bir müzik dinletisinde sonra ise Gezi Belgeseli halka açık olarak 8 Haziran Cuma günü saat 20.00'de gösterime başlayacak.


Bir haykırıştı Gezi direnişi
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur 8 Haziran Cuma günü yapılacak olan etkinliğe tüm duyarlı vatandaşları davet etti. Batur “Atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği gençlerin ellerinde yükselen, uygulanan zulme, orantısız güce karşı gençlerimizin zekasının ve mizahın kazandığı, yok sayılan gençliğin aslında ne kadar var olduğunun bir haykırışıydı gezi direnişi. Tek bir yürek gibi kötülüğe karşı duran gençlerimizi gezi direnişin 5. yıl dönümünde bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Gezi'yi 5. yılında Direnişi anlatan bir belgeselle anıyoruz. Sözcü muhabiri Gökmen Ulu'nun hazırladığı belgeselde; Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en etkili ve en barışçı eylemi, çarpıcı görüntüler ve tüm yönleri ile objektif olarak gözler önüne seriliyor. Değerli Gençler ve Sevgili Narlıdere Halkı Gezi Ruhu 'nu ve orada yaşananları yeniden hissedeceğimiz ve Gezi Zamanında olduğu gibi birlik duygusunu sonuna kadar yaşayacağımız  "Direniş" Belgeselini gelin 8 Haziran Cuma Saat 20.00'de, Pir Sultan Abdal Parkı'nda birlikte izleyelim” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER