SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İZMİR'DE FOLKART TSYD EGE KUPASI HEYECANI

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesince düzenlenen 46. Folkart TSYD Ege Kupası'nın tanıtımı Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda yapıldı.

30 Temmuz 2018 17:09 magazin 464
İZMİR'DE FOLKART TSYD EGE KUPASI HEYECANI
HABER MERKEZİ-Tanıtım toplantısına TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, Saya Grup İletişim Direktörü Ünal Ersözlü, Tire 1922 Spor yöneticisi Faik Sarayköylü, Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Altay Teknik Direktörü Alper Avcı, Balıkesirspor Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Aslan, TSYD Genel Merkez Asbaşkanı Nuri İmre, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Suavi Yardımoğlu, İZVAK Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanfer ve basın mensupları katıldı.

Başkan Okumuş, Folkart TSYD Ege Kupası'nının kentin yalnız spor yaşamına değil, kültürel ve sosyal yaşamına da dokunan önemli bir organizasyon olduğunu belirtti.
Turnuvayı, kentteki stat sorunu sebebiyle 4 yıl yapamadıklarını ancak bu geleneksel organizasyonun unutulmasına gönüllerinin razı olmadığını dile getiren Bahri Okumuş, Folkart'ın bu noktada kendilerine verdiği desteğin büyük değer taşıdığını vurguladı. Bahri Okumuş, "İzmir'in saygın markası Folkart'ın, İZVAK'ın destekleri önemli. Tire Belediyesi de bize kapılarını açtı. İzmir'in tüm takımları bu geleneksel turnuvanın doğal katılımcısıdır. Ancak takımların kamp programları, sezon planlamaları ve hepsinden önemlisi gönüllülük esası katılımcı takımların belirlenmesinde etken oluyor. Bu kupa bütün Egeli takımların kupası. Bu sezon Altınordu, Altay, Balıkesirspor ve Menemen Belediyespor takımları kupayı kazanmak için mücadele edecek. Tire Belediyesi ev sahipliği yapacak. Tire Tayfur Çiçek Stadı'nda oynanacak maçlara tüm futbolseverleri bekliyoruz" dedi. Turnuvaya ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük katkı sağladı. Konak Belediyesi de turnuvanın gerçekleşmesine destek verdi.    

Folkart TSYD Kupası'nın İzmir'e büyük heyecan getireceğini ifade eden Saya Grup İletişim Direktörü Ünal Ersözlü, "İzmir'de sporun gelişimine katkı sağlamaya Folkart olarak önem veriyoruz" diye konuştu.
İZVAK Başkanı Ali Erten, "45 kez yapılan organizasyona 4 yıl ara verilmesi kayıptı. TSYD Kupası'nın devam etmesi çok önemli. Yeni statların da tamamlanmasıyla daha kapsamlı bir turnuva olacak" ifadelerini kullandı.
Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, "TSYD kupaları çocukluğumdan beri bana büyük heyecan veriyor. Tarihi bir organizasyonun içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Lig öncesi takımımız prova yapacak, son hazırlık maçları açısından önemli olacak" dedi.
Altay Teknik Direktörü Alper Avcı "TSYD Kupası'yla takımımızın son durumunu göreceğiz. Organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.
Balıkesirspor Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Aslan ise son kupayı kendilerinin kazandığını hatırlatarak, "TSYD'nin düzenlediği bu geleneksel ve anlamlı turnuvada yer almak bizim için onurdur" dedi.

MAÇ PROGRAMI
Tire Tayfur Çiçek Stadı'nda oynanacak 46. Folkart TSYD Ege Kupası'nda program şöyle:

1 Ağustos Çarşamba: 
Altınordu- Menemen Belediyespor (19.30)

3 Ağustos Cuma: 
Altay-Balıkesirspor (19.30)

5 Ağustos Pazar: 
Üçüncülük maçı (18.45)
Final (21.15)
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER